dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Letní Praha

Letní Praha: Indický festival v srdci Evropy

Koho lákají dálky, exotika a rád poznává cizí kultury, neměl by chybět zítra na Indickém festivalu. Tento den to v centru Prahy bude vypadat spíše jako v některém z měst Indie. Ulice Starého Města zaplaví pestrobarevná sárí, ve víření bubínků budou znít indické melodie, vůně exotických koření zlákají návštěvníky k ochutnávce pro Evropana netradičních pokrmů. To vše proto, že v ulicích Prahy letos již pošesté proběhne indický festival vozů Ratha-Yatra.   

Na Ovocném trhu vyroste celé festivalové městečko. Na pódiu se budou střídat zpěváci manter a hudebníci s tradičními indickými nástroji, tanečnice předvedou chrámový tanec Bharata Natyam, dozvíme se něco o dávné védské kultuře a filosofii. Jedním z vrcholů programu bude přehlídka tradičních oděvů a módy inspirované Indií.

Přímo v rámci festivalu a před očima návštěvníků proběhne staroindický svatební obřad. Ve stáncích pod pódiem si návštěvníci budou připadat jako na indickém tržišti: ke koupi zde najdou dárkové zboží, doplňky a oděvy z Indie, indické koření i další suroviny a výrobky z ekofarmy Krišnův dvůr. Návštěvníky čeká i výstava o védské filosofii a ochutnávka indických pokrmů zdarma. Speciální stan s programem čeká i na nejmenší návštěvníky.

 

Vstup na festival je zdarma, stejně jako ochutnávka indických jídel.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru