dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Letní Praha

Letní Praha: Hlasy světla, Boni Pueri a Christina Johnston

Evropská premiéra experimentální hudební skladby v barokním kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě a zároveň první 3D koncert současné hudby je určen českému i mezinárodnímu publiku. Premiéra je připravena na 29. srpna a do konce roku 2013 připravila nezisková organizace Apollon art o.p.s. další 3 reprízy.

Organizátorům se pro představení podařilo zajistit spolupráci chlapeckého sboru Boni Pueri a britské sopranistky Christiny Johnston. Skladbu uslyší návštěvníci v podání Komorního orchestru Pražských symfoniků pod vedením dirigenta Marka Štryncla. Do projektu se zapojí i hudebníci ze souboru Tam – Tam Orchestra. 3D projekce se ujal režisér, kameraman, malíř a grafik Miroslav Hrdý, v současné době jeden z mála českých tvůrců, který s 3D úspěšně pracuje.

Pro posluchače jsou připraveny 3D brýle. K dispozici budou i speciální 3D klipy, které si mohou nasadit na své vlastní obroučky dioptrických brýlí.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru