dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Letní Praha: Farmářské trhy se nezastaví ani o prázdninách. Jak budou fungovat?
Výpěstky farmářů jsou v Praze k dostání i v létě. Foto: archiv

Letní Praha: Farmářské trhy se nezastaví ani o prázdninách. Jak budou fungovat?

O nabídku ovoce, zeleniny a dalších výpěstků farmářů nepřijdou Pražané ani během začínajících letních prázdnin. Někde sice budou fungovat tržiště v trochu omezeném provozu, ale návštěvníci se mohou těšit na zajímavé tematické akce spojené s tímto obdobím.

Farmářské tržiště na náplavce Rašínova nábřeží bude v červenci i srpnu otevřeno každou sobotu od osmi do čtrnácti hodin.

Tržiště Jiřák na Náměstí Jiřího z Poděbrad je celé prázdniny otevřeno ve středu a v pátek do 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Vrcholí sezóna jahod a na Jiřáku jsou k dostání jahody z Loun, Českého Brodu a z Kunratic.

„Na začátek srpna připravujeme na Jiřák akci Slavnosti lesních plodů. Bude to oslava plodin lesa – borůvek, lesních malin, hub a z nich připravených dobrot a produktů od našich pekařů a kuchařů,“ uvádí PR manažerka trhů Lenka Sehnalová.

Slavnosti lesních plodů se uskuteční v sobotu 3. srpna. Na poslední srpnový den se připravuje na Jiřáku akce s názvem „Bylinky, koření, čaje".

Pro návštěvníky budou připraveny sušené bylinky do kuchyně, bylinkové směsi na přípravu čajů, koření z Čech a Moravy, ale také zahraniční speciality.

Volnějším tempem se v červenci a srpnu vydají farmářské trhy na Kulaťáku. Budou se konat o sobotách jen jednou za čtrnáct dní. V červenci 13. a 27. července a v srpnu 10. a 24. a 31. srpna.

V letních měsících bude pokračovat i farmářské tržiště na Slunečním náměstí v Praze 13. Koná se každé pondělí od 8 do 18 hodin. O prázdninových pondělcích bude na tržišti přibližně 15 stánků, které budou nabízet sezónní ovoce, zeleninu a další zboží.


Další články
Nahoru