dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Letní Praha

Letní Praha: Eva Fišerová – Esence

Výstavu plastik slovenské sochařky a malířky Evy Fišerové můžete vidět v Galerii Nová síň. Otevřena je denně kromě pondělí od 11.00 do 18.00 hodin. Výstava potrvá do 4. 8. 2013.

Eva Fišerová narozená v roce 1947 v Žilině, patří mezi výjimečné umělecké osobnosti Slovenska, daleko přesahující jeho hranice.
Galerie Nová síň prezentuje její sochařské a malířské dílo v neobvyklé symbióze materiálů, formátů a technik.
Sochařská řeč Evy Fišerové je expresivní, metaforická a asociativní. Duch a hmota – to je nejvýstižnější metafora dramatické sochařské výpovědi, plné života, pohybu a vnitřního ohně, který září na vyleštěných plochách, skrývá se v tajemných stínech a jemně pulsuje na zvrásněném povrchu bronzových solitérů…“ Mária Horváthová.

Autorka uspořádala samostatné výstavy v Paříži, Londýně, Den Haagu, Štrasburgu, Praze, Bratislavě, Vídni, Budapešti, Faymoreau, Chieri, Annecy.
Díla Evy Fišerové se nacházejí v mnoha významných muzeích a galeriích jakož i ve velkých soukromých sbírkách v Evropě, USA, Kanadě a Asii. Výstavu provází aktuální katalog.

Více info na www.galerienovasin.cz, tel.: 224 930 255.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru