dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Letní Praha

Letní Praha: Astrologie a alchymie na dvoře Rudolfa II.

Vydejte se do minulosti, kdy mnohé bylo jinak. Planetárium, kouzelný stroj času, vás do ní dopraví za pouhých několik okamžiků.  Souhvězdí se nezměnila, hvězdy jsou na svých místech – a přece je to jiné.

Obklopuje nás hluboká, temná noc a jiskřící hvězdy se zdají být skoro na dosah. Lidé a hvězdy mají k sobě blízko. Vnímáme krásu – a pociťujeme trochu strach. Jsme v době, kdy hvězdy určovaly osudy lidí …"
Za Rudolfa II. se Praha stala hlavním evropským střediskem vědy a umění. Planetárium vás přenese do roku 1600 a pomůže přiblížit tajemnou atmosféru oné doby, která věřila v moc hvězd, magii a kámen mudrců. Poznáme, jak se tvořil horoskop pro císaře a jak pracovali alchymisté. V úterý v 19 hodin v Planetáriu v parku Stromovka.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru