dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Tanec, jídlo, fireshow, workshopy. Havajské slavnosti na Betlémském náměstí
To je prostě Havaj. Foto: nm.cz

Tanec, jídlo, fireshow, workshopy. Havajské slavnosti na Betlémském náměstí

Celé léto se konají festivaly mimoevropských kultur v rámci cyklu Barevné nádvoří. Návštěvníci Náprstkova muzea mohu tak poznávat celý svět. „Rozlučte se v neděli 30. srpna s létem v havajském stylu," zve muzeum na Betlémském náměstí.

Od  11  do 18 hodin na vás budou čekat představení i taneční workshopy, polynéská fireshow, hra na ukulele, výtvarné dílny pro děti, ochutnávky exotické kuchyně a mnoho dalšího.

Program festivalu:

12.00     Havajská hula – taneční představení

Všechna taneční představení a workshopy na tomto festivalu jsou vedeny tanečním souborem Trn v oku, který se specializuje na programy a tance Asie, Oceánie a polynéské tance. Taneční choreografie a související programy byly nastudovány pod odborným vedením Ajny Kenning, která většinu lokací navštívila a tance studovala u předních pedagogů i místních tanečníků. Kostýmní výprava souboru se drží původních a tradičních předloh jednotlivých kulturních regionů.

13.00     Tahitské tance a tance z Cookových ostrovů – taneční představení

13.30     Workshop točení s poi – pro dospělé i děti

Naučte se žonglovat s poi, technikou původem z Nového Zélandu, která je nyní velice rozšířená a oblíbená v Polynésii i v Evropě.

14.00     Výroba parea – workshop pro dospělé

Pareo je druh dámského oblečení, který je známý po celém světě pod různými jmény. V Polynésii je typickým oděvem například na Tahiti, Havaji nebo Samojských ostrovech. Během workshopu si vybranou látku ozdobíte razítky s havajskými motivy a v následné módní přehlídce se naučíte, jak je správně zavázat. Cena: 160 korun/osoba. Kapacita: 25 osob. Přihlášky: tereza_zbankova@nm.cz

15.00     Polynéská módní přehlídka – přehlídka polynéských oděvů spojená s ukázkou vázání parea

16.00     Havajská hula – taneční představení

16.15     Workshop havajského tance – pro dospělé i děti

17.30     Tahitské tance – taneční představení

18.00     Mystery of Rapa Nui aneb Tajemství Velikonočního ostrova.

V přednášce se seznámíte nejen se základy historie ostrova, který je dodnes jednou z největších záhad naší planety, ale též s nejnovějšími výzkumy a teoriemi předních světových archeologů a vědců. V neposlední řadě budete mít možnost se seznámit s unikátní a díky své dlouholeté izolovanosti i původní rapanujskou kulturou, a to i prostřednictvím tance a hudby. Přednáší: Jana Bürger. Přednáška bude doplněna ukázkami tradičních tanců Velikonočního ostrova, bojového tance Hoko a tance Pou Vae Tea v podání tanečnice a cestovatelky Nicole Bürger, která na Velikonočním ostrově 2 roky žila.

19.30     Havajská hula – taneční představení

20.30     Polynéská fireshow

Vstup na festival je zdarma.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru