dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Letní Letná o víkendu: Večery s Ctiborem Turbou, Kašpárek na valníku i komponovaný Cirksession
Open air mobilní koncert Kašpárek na valníku. Foto: Letní Letná

Letní Letná o víkendu: Večery s Ctiborem Turbou, Kašpárek na valníku i komponovaný Cirksession

Sobotní a nedělní program Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná nabídne celkem 19 představení – pro děti i dospělé. 

Poprvé po oba dny proběhnou unikátní Večery se Ctiborem Turbou – studijní projekce filmových záznamů divadelních projektů tohoto výjimečného českého divadelníka, který se proslavil i za hranicemi naší republiky. V sobotu od 20 hodin uvidí návštěvníci snímek Proměny cirkusu, dokument o cirkusové škole ve Francii v Chalons Sur Marne a jejím směřování v režii Ctibora Turby. V neděli pak filmovou komedii Traja Chrobáci režiséra Jána Roháče podle scénáře Ctibora Turby a Jana Kratochvíla. Vstup na oba večery je zdarma a Ctibor Turba se projekcí osobně zúčastní.

letni-letna-2-nahled Kromě dětských představení od 11, 14, 15.30 a 17.30 hodin po oba dny (například soubory Divadlo Tramtarie, Bilbo compagnie, bublinář Václav Strasser, Magdaléna Lážnovská a Kristýna Dámová, Ústav úžasu) nabídne sobota od 18:30 komponovaný večer nazvaný Cirksession složený z kratších výstupů, ukázek a samostatných čísel od mladých českých novocirkusových skupin Cink Cink Cirk, Cirkus TeTy, Cirkus Fruktus, Décalages, HAMU a dalších.

Neděle proběhne ve spolupráci s Rádiem Junior. Hlavním lákadlem odpoledního programu je od 16:30 open air mobilní koncert Kašpárek na valníku, který je projektem kapely Kašpárek v rohlíku. Kromě klasických čír nastoupí muzikanti v kostýmech, které si nezadají se šmrncovními převleky Davida Bowieho. Nebude chybět pojančený moderátor v osobě Kašpárka České republiky, vymazlený bejbypankový stánek i obří nafukovací kašpárek, dvojník pravého Kašpárka. Novinkou je předkapela Sakramejdlo.

letni-letna-1-nahled Od 14 hodin proběhne také rodinná verze představení Bianco hlavní hvězdy festivalu, britského souboru NoFit State Circus. Od 18:30 pak derniéra představení BUM+ českého novocirkusové souboru Cink Cink Cirk.

K hlavním večerním lákadlům víkendového programu pak patří obě hlavní zahraniční hvězdy, NoFit State Circus z Velké Británie a francouzský soubor Compagnie Rasposo, jejichž představení jsou plné vrcholné akrobacie, tance, pohybu a dalších novocirkusových disciplín.

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná probíhá v Praze v Letenských sadech až do 3. září a v programu je celkem 135 představení. Novinkou pro rodiče, kteří nemají hlídání dětí a chtějí navštívit večerní představení, je tzv. Noční hlídka, kdy se o děti od 18 do 22 hodin postarají se zajímavým programem lektorky z Jablíčkova. Vstup do areálu festivalu je zdarma, na příchozí kromě představení čekají například výtvarné dílny pro děti, mládež i dospělé, Bibliobus Oskar Městské knihovny v Praze se čtením na dece, hrami i dílnami, cirkusové dílny Cirkusu LeGrando, kavárna a bar s tančírnou.

Přesný program festivalu a další informace jsou uvedeny na www.letniletna.cz. Vstupenky jsou v prodeji online na webu na místě v pokladně, která je otevřena každý den od 10 do 22 hodin.

Letní Letná získala pro roky 2015 až 2016 značku EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe, kterou iniciovala organizace European Festivals Association. Celkově byly v Evropě vybrány na základě hodnocení odborníků a mezinárodní poroty festivaly z 31 zemí, jejichž seznam je dostupný na webu www.effe.eu.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru