dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Lifestyle / Zdraví

Letní lásky Pražanek

Z dětských a „náctiletých“ dob si jistě vzpomenete na mnoho takových románků: nejprve šlo o platonii, později o pár pus, málokdy to vydrželo přes léto. V dospělosti to ale může dopadnout i jinak.

Dnes šestačtyřicetiletá Ivana si před dvěma lety myslela, že už není schopna se zamilovat. Chyba lávky! Láska může kvést i v mnohem pozdějším věku. „Jela jsem s kamarádkou na Krétu, v zájezdu byli i dva muži, kteří si jeli užít především moře a all inclusive, tedy dobré jídlo a pití,“ uvedla pro Pražský patriot.

„Již druhý večer jsme se spřátelili, k románku došlo už pátý den zájezdu,“ dodala. Dodnes se červená, když na to vzpomíná. Láska jim vydržela. Před rokem byla svatba. „Kamarádka, která se mnou na Krétě byla, mi šla za svědka,“ uzavřela.

Italské milovánky na dva týdny

Jinak dopadla letní láska dnes třiatřicetileté Evy. Tehdy jí bylo dvacet. „S partou jsem jela na dovolenou do Itálie. Koupání, popíjení, výlety. Znáte to. Na pláži jsem potkala Itala, dnes vím, že se jednalo o typ ´plážový doktor´. To bylo slůvek lásky, naivně mě tenkrát nenapadlo, že to říká každé druhé,“ vzpomíná dnes už se smíchem.

„Zaláskovala jsem se. A stouplo mi sebevědomí. Italsky jsem rozuměla jen trochu, ale náš hovor nebyl nijak intelektuálně náročný, prostě jsme si užívali,“ řekla pro náš portál. Scházeli se na pláži, chodili do domku jeho kamaráda.

„Před odjezdem jsem mu na sebe dala kontakt, on mně také. Psala jsem mu, už se ale nikdy neozval. Obrečela jsem to, ale nijak dlouho jsem tím netrpěla. Nelituji toho, naopak ráda vzpomínám,“ uzavřela. Není to ale šablonovitý příběh, mnoho českých žen se v Itálii či jinde zamilovalo a láska vydržela.

Takže žádný ostych – zamilovat se v létě stojí zato!


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru