dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C

Letní prohlídky Toulcova dvora

Pracovníci infocentra Toulcova dvora v Praze 10 připravili pro děti i dospělé v červenci a v srpnu komentované prohlídky na téma „Život na statku“. Dozví se při nich to nejzajímavější z historie Toulcova dvora a s průvodcem budou chodit od jednoho zvířete k druhému a budou se postupně dozvídat zajímavé informace z jeho života. Se svými dětmi si budou moci některá zvířátka nakrmit, a pokud seberete odvahu, i si ho pohladit.

Komentované prohlídky budou probíhat po dobu letních prázdnin o víkendech a je nutné se na ně zaregistrovat na webových stránkách www.toulcuvdvur.cz.

„Chceme, aby se děti i dospělí dostali více do kontaktu se zvířaty, která tu chováme a dozvěděli se více o tom, jak tato zvířata žijí a jaké potřeby mají. Prohlídky se bude moci účastnit maximálně 15 osob. Pro prohlídku „Život na statku“ jsme zvolili záměrně období letních prázdnin, neboť během školního roku se naše zvířata zapojují do mnoha ekologických výukových programů a nechceme je více zatěžovat," říká Václav Kugler, správce Toulcova dvora.

Na Toulcově dvoře jsou chována původní česká plemena hospodářských zvířat, která se pomalu vytrácí z povědomí lidí a na statcích bývají chována již zcela výjimečně. Nenávratně se ztrácí i jejich genofond. Původní česká plemena jsou postupně nahrazována vysokoužitkovými kříženci, kteří lépe snášejí stres a prostředí velkochovů.

„Se záměrem podpořit chov a propagaci národních plemen vznikl projekt „Noemova archa“, který je realizován v Toulcově dvoře. Vytvořili jsme expozici původních českých plemen. Na našem statku žijí česká plemena drůbeže, králíků, koz, ovcí, prasete, skotu a koní. Projekt „Noemova archa“ je v rámci ČR jedinečný. Nikde jinde nenaleznete na jednom místě tolik druhů původních českých plemen hospodářských zvířat,“ říká Lenka Skoupá, garant farmy.


Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Dnes v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Dnes v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Dnes v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

Včera ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

Včera v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Vánoční jarmark magistrátu ve Škodově paláci

Včera v 15:26

Třetí ročník jarmarku se koná ve středu 13. prosince od 10 do 17 hodin.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

Včera ve 12:47

Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. 

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

Včera ve 12:32

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze...

Operní árie na Bastionu

Včera v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Praha 3 zve na Adventní koncert 2017

Včera v 09:18

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zve na Adventní koncert v pátek 15. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Radnice zrestaurovala plastiku. Čistý bruselský styl najdete v Praze 10

Včera v 07:32

Plastika Rychlost od Jiřího Nováka byla instalována v roce 1961 a reprezentuje čistý tzv. bruselský styl. Dlouhodobé restaurování významné plastiky bylo ukončeno a veřejnost ji může vidět před základní školou V Rybníčkách v Praze 10.

Další krátké zprávy
Nahoru