Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská kultura

Letní kino u Keplera zahájí filmem o první lásce Falcon Lake

V pátek 23. června odstartuje novou sezónu Letní kino u Keplera. Zahajovacím filmem bude v romantický kanadský snímek o první lásce Falcon Lake. Slavnostní zahájení proběhne ve 21:00 za účasti místostarosty Prahy 6 Petra Prokopa a zakladatelky kina Martiny Kaňákové. Projekce začne od 21:30 hodin.

Kino sídlí v parku Maxe van der Stoela, pod Gymnáziem Jana Keplera v Praze 6.

Program letního indie kina bude tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let. „Najdete u nás pečlivě vybrané filmy, chytlavé úvody i zajímavé hosty. Pravidelně budeme zařazovat i pozoruhodné krátké filmy domácích tvůrců. K českým titulům budeme zajišťovat úvody či diskuse jako přidanou hodnotu pro diváky, které zajímá kulturní kontext a dialog. Model projekcí s hosty, tj. s úvodem, případně debatou, se nám osvědčil i v běžných kinech,“ říká Vít Schmarc, ředitel distribuční společnosti Artcam Films, která provoz kina zajišťuje.

Dramaturgie letního kina bude postavená především, ale nejen na kvalitní a originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, doplněné o další filmové tituly ostatních distributorů. Společnost Artcam Films již dvě desetiletí přináší českým divákům výrazné filmy, které rozšiřují obzory české distribuce. V průběhu let uvedl Artcam do kin filmy ikonických režisérů artové kinematografie, jako je Jim Jarmusch, David Lynch, Michael Haneke, Lars von Trier nebo Arnaud Desplechin. Program kina bude zahrnovat i výjimečné české snímky.

V programu se objeví například netradiční milostné drama z exotického Maroka Modrý kaftan, islandský film Krásné bytosti, snímek o dospívání u moře Muréna, kostýmní romance Portrét dívky v plamenech, dokument o provokativním fotografovi Helmutu Newtonovi a další, dále české filmy s hosty a debatami (předpremiéra černé komedie Přišla v noci, experimentální Brutální vedro, erotické Hranice lásky, BANGER.) a další aktuální úspěšné artové filmy (hudební film The Doors, tragikomedie Nejhorší člověk na světě ad.).

„Kino u Keplera letos slaví pět let a já jsem ráda, že novým provozovatelem budou lidé kolem Artcamu. Sdílíme podobnou vizi kina jako letní artové scény, která Praze dlouhodobě chybí, a myslím, že lepší prostor, než přírodní amfiteátr kousek od Pražského hradu jsme si vybrat nemohli. Úvodní projekce, film Falcon Lake o dospívání a prožitku první lásky v prostředí kanadské přírody, je za mě skvělým začátkem plnění této vize,“ říká Martina Kaňáková, která kino před pěti lety zakládala. Letní kino u Keplera provozuje Městská část Praha 6 jako výsledek 1. ročníku participativního projektu Nápad pro šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů.

Občerstvení bude zajištěno ve spolupráci s Pivovarem Kladno Kročehlavy a nabídne jednoduchý koncept bistra s dobrým pivem, kvalitním vínem a nealkem (bio limonády Karásek). K zakousnutí budou v nabídce brambůrky, tyčinky a také quiche z Bistra Klecánky. Nápoje se budou podávat v zálohovaných kelímcích.Autor: Alo

Princezny v mlíku. Výstava Jiřího Petrboka

Dnes v 15:14

Jiří Petrbok (1962) je ikona současné malby. Rád vytváří nejrůznější postavy a převádí je v bytosti dnešního hypebeast světa do svých obrazů. Vernisáž proběhne v úterý 10. října v 19 hodin.

Literatura na čerstvém vzduchu. Autorské čtení na Albertově

Dnes v 08:58

Na Albertově se 9. a 10. října uskuteční 3. ročník literární série Literatura na čerstvém vzduchu.

Jón Kalman Stefánsson přijede na festival Dny Severu

Dnes v 08:12

V úterý 31. října zahájí Skandinávský dům čtrnáctý ročník festivalu severské kultury Dny Severu, který potrvá do 22. listopadu a jehož letošním tématem jsou ostrovy, ať už v doslovném, či přeneseném smyslu slova. Jako každý rok festival přivítá několik severských...

V Arše zazní hlas Filipa Topola

Včera v 11:57

Hlas zpěváka, pianisty, skladatele a básníka Filipa Topola zazní v jedenácti písních, které pro osmnáctičlenné hudební těleso Agon Orchestra aranžoval Petr Kofroň. Koncert připomene nejen deset let od Topolovy smrti, ale především projekt, který se uskutečnil před dvaadvaceti lety na popud...

Premiéra GEO z dílny Temporary Collective v divadle Ponec

Včera v 11:51

Divadelně-taneční platforma Temporary Collective, jejíž jádro tvoří tanečnice a choreografka Tereza Ondrová a režisérka Petra Tejnorová, poprvé představí novinku GEO. Premiéra se uskuteční 7. října od 20 hodin v Ponci – divadle pro tanec v rámci programu festivalu 4+4 dny...

Dvojka filmová zve do kina

2. října 2023 v 08:22

V pondělí 9. října se od 17:30 v Kině MAT můžete těšit na další film z cyklu Dvojka filmová. Uvidíte film Muž, který stál v cestě režiséra Petra Nikolaeva a následovat bude beseda s tvůrci.

Modrá Vopice zveřejnila říjnový program

1. října 2023 v 18:23

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj říjnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel.

Praha 6: Říjen v Kaštanu

1. října 2023 v 09:10

I v říjnu připravil Kaštan v Praze 6 koncerty, přednášky, poslechovky, audiovizuální večery, divadelní představení i vernisáž výstavy, tentokrát výtvarníka a hudebníka Petra Hilského.

Roman Čerňák vystavuje v Galerii 14

30. září 2023 v 08:24

Ve středu 4. října otevře Praha 14 v Galerii 14 na náměstí Plk. Vlčka výstavu obrazů a dekorací ze dřeva autora Romana Čerňáka.

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

30. září 2023 v 07:23

V pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního...

Koncert: 130 let s vámi v chrámu sv. Ludmily

29. září 2023 v 09:41

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru se pojí řada oslavných akcí. Kromě posvěcení vína, výstavy nebo hudebně dramatického pásma to bude i slavnostní koncert v chrámu sv. Ludmily v sobotu 7. října od 19 hodin.

Homo faber-člověk tvůrce

29. září 2023 v 08:12

V úterý 3. října v 18 hodin bude v Galerii 1 v Praze 1 zahájena výstava Spolek pražských výtvarných umělců, která navazuje na dobu První republiky, kdy spolky a sdružení zajišťovaly nové a tradiční ideje, zrcadlící život výtvarného umění.

Tóny nad městy. Praha 9 zve na koncert Edity Randové

28. září 2023 v 19:13

Mimořádný zážitek nabídne zahajovací koncert festivalu Tóny nad městy ve čtvrtek 19. října od 19 hodin na vysočanské radnici Prahy 9. Uslyšíte duo složené z mezzosopranistky Edity Randové a klavíristky Šárky Knížetové.

Další články
Nahoru