Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letní kino u Keplera startuje šestou sezonu, opět se zaměří na festivalové pecky
Letní kino u Keplera. Foto: archiv P6

Letní kino u Keplera startuje šestou sezonu, opět se zaměří na festivalové pecky

V pátek 14. června zahajuje letošní sezonu Letní kino u Keplera. Stejně jako vloni je programová nabídka sestavena z úspěšných festivalových snímků. Zahajovacím filmem je historické drama Ve jménu cti, oceněné diváky na festivalu v Karlových Varech.

Program indie kina bude po celé léto tvořit to nejlepší z nezávislých filmů posledních let.

„Nezávislé indie kino naprosto přesně splňuje představu, se kterou jsme před lety do projektu vstupovali. Spojuje letní zábavu s kvalitní kulturou a diváci už vědí, co od toho mohou čekat,“ říká radní Prahy 6 pro kulturu Jan Lacina (STAN).

Letní kino na šestce se tak trochu od ostatních liší výjimečně kvalitní nabídkou filmů, za kterými lidé cestují na filmové festivaly. Dramaturgie je postavená především na originální programové nabídce distribuční společnosti Artcam Films, která pro Prahu 6 provoz kina po letní sezónu zajišťuje.

Letní kino u Keplera provozuje Praha 6 jako výsledek participativního projektu Nápad pro Šestku, který v roce 2017 získal ve veřejném hlasování nejvyšší počet hlasů.

„Letní kino u Keplera už druhým rokem vedou lidé kolem Artcamu, což dle mého názoru je jistá záruka kvality kina.  Myslím, že nás čeká krásné léto v unikátním prostoru s unikátními filmy. Co víc si přát,“ komentuje provoz navrhovatelka nápadu Martina Kaňáková.

Kino se nachází v parku Maxe van der Stoela v sousedství Gymnázia U Keplera. Divákům jsou k dispozici židličky, lehátka i deky. Pro návštěvníky budou připravena dvě mobilní WC, jedno s úpravou pro hendikepované. V kině je možné zakoupit občerstvení. V červnu kino promítá každý pátek, v červenci pak v pátek i v sobotu od 21:30 hod.  Cena vstupenky je 100 korun, zakoupit je lze na místě nebo online v předprodeji. 

PROGRAM

14. 6. Ve jménu cti – slavnostní zahájení

Šarmantní historické drama o jednom nečekaném spojenectví a mnoha zakázaných duelech, kde se protínají záležitosti cti i srdce, získal Diváckou cenu na uplynulém festivalu v Karlových Varech. Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min. 

21. 6. Povaha lásky

Inteligentní romantická komedie Povaha lásky zažehne nečekanou jiskru mezi profesorkou filozofie a pohledným stavařem. Mezi Platónem a červenou knihovnou stojí odvěká otázka: Protiklady se přitahují, ale může takový vztah vydržet? Kanada/ Francie 2023, režie: Monia Chokri, 110 min. 

28. 6. Kos v ostružiní

Okouzlující gruzínská romance rozpouští společenské předsudky a vládne vykloubeným humorem, jaký známe z filmů finského režiséra Akiho Kaurismakiho. Švýcarsko/ Gruzie, režie: Elene Naveriani, 110 min. 

5. 7. Dokonalé dny

Líné léto nabízí i čas k zastavení – čtení knih, poslouchání starých rockových kazet nebo vzpomínky zachycené na analogový fotoaparát. Tichá meditace o krásách každodenního života. Japonsko / Německo, režie: Wim Wenders, 123 min. 

6. 7. Přišla v noci

Trochu komedie a trochu horor. Přišla v noci, dorazila do Varů, ovládla udílení Cen české filmové kritiky a ukradla hned dva České lvy! Česko 2023, režie: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček, 85 min. 

12. 7. Mosty

Exkluzivní předpremiéra diváckého hitu z letošního Berlinale. Něžné drama o hledání jedné neteře ve spletitých uličkách Istanbulu otevře nečekané dveře novým přátelstvím, empatii i humoru. Švédsko / Dánsko / Francie / Turecko / Gruzie 2024, režie: Levan Akin, 105 min.

13. 7. Ve jménu cti

Dechberoucí dobrodružný film ze staré školy, který vás zavede do časů, kdy se pro čest umíralo v soubojích. Francie 2023, režie: Vincent Perez, 101 min.

19. 7. Karaoke Blues

O životních peripetiích plných ztracených telefonních čísel, nesmělosti i příchylnosti k alkoholu. Přijďte se okouzlit – filmem, pivem a možná i kořalkou. Finsko / Německo, 2023, režie: Aki Kaurismäki, 81 min.

20. 7. Bratříček Karel     

Dokument polské režisérky Krystyny Krauze nabízí neznámé archivy i mnoho otázek. Česko / Polsko, 2016, režie: Krystyna Krauze, 79 min.

26. 7. #annaismissing

Případ záhadného zmizení známé influencerky Anny, jejíž polonahou fotku objeví Nina v mobilu svého táty. Aktuální žánrová podívaná s výbušným obsahem a atraktivní formou. Česko / Slovensko, režie: Pavel Soukup, 108 min.


Autor: puc

Praha 10: Letní scéna na Skalce

Včera ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Zítra: Přidejte se k cyklojízdě po Záběhlicích

17. června 2024 ve 12:32

V červnu pokračují akce z cyklu Po Desítce. Komentované vycházky, cyklistické vyjížďky a poznávací běhy vás provedou legendárními místy i zapomenutými zákoutími této čtvrti.

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

13. června 2024 v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

12. června 2024 v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10: Malešičák

11. června 2024 v 18:05

Praha 10 zve v rámci Letní scény do Malešického parku. Příští týden se tam koná koncert a divadlo pro děti.

Další články
Nahoru