dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Sezónu letních kin odstartovala na Smíchově, brzy se přidají další místa. Některá hlásí konec
Letní kino v MeetFactory startuje dnes. Foto: www.meetfactory.cz

Sezónu letních kin odstartovala na Smíchově, brzy se přidají další místa. Některá hlásí konec

Sezóna letních kin v Praze začala. Včera večer bylo letos poprvé zajít na film do smíchovské MeetFactory, za dva týdny začíná Karlínské filmové léto. Na konci června začne jezdit na různá místa v Praze Kinobus. Pro fanoušky letních kin je špatnou zprávou fakt, že některá zařízení už letos neotevřou.

V pořadí už čtvrtá sezóna filmových večerů v MeetFactory dostala tentokrát název „be kind rewind“ a bude plná filmových lahůdek, které už dávno vypadly z kinodistribuce. Cyklus odkazuje na již zaniklé videopůjčovny, kulturu videokazet a nálepek, které žádaly diváky, aby po zhlédnutí filmu videopásku převinuli zpátky na její začátek.

Projekce v industriálním prostředí smíchovského centra současného umění poběží každou středu až do pozdního září. Spoludramaturgy se přitom mohou stát sami návštěvníci, kteří si každý měsíc v hlasování přes facebookové stránky budou moci vybrat z desítky tematicky laděných filmů.

Vstupenky na filmové produkce budou k dispozici on-line na www.meetfactory.cz nebo na místě před projekcí. Vstupné je 80 korun, pro obyvatele Prahy 5 se slevou 50 procent. Kino bude fungovat až do pozdního září.

V areálu Českého rozhlasu v Karlíně bude od 16. června do 4. září fungovat letní kino Regina. Kino má kapacitu 500 míst vstupenky stojí od padesáti korun. Program ještě nebyl zveřejněn. Podrobnosti o kině jsou na www.karlinske-filmove-leto.cz.

V podolském areálu Žluté lázně letos nebude fungovat letní kino Aperol Spritz, o přesné podobě jeho náhrady ještě není rozhodnuto. „Kino začne po 10. červenci, tedy po té, co bude ukončeno fotbalové EURO a s ním i fanouškovská zóna,” uvedla mluvčí provozující společnosti Taiko Hana Tietze.

Na svou tradiční tour vyrazí na konci června Kinobus dopravního podniku, který až do poloviny září zaparkuje celkem ve čtrnácti lokalitách po celé Praze. Promítány budou české i zahraniční snímky, za vstup se platit ani letos nebude. Podrobnosti o turné budou teprve oznámeny.

Letní kino letos nezačne fungovat na Smíchovské náplavce. Provozovatelé nesehnali partnera, který by pomohl promítání financovat. Na přírodní náplavce, pár desítek metrů proti proudu od tohoto Výletního kina Smíchov, fungoval ještě loni areál Prague beach. Pozemek byl však prodán, na místě vyroste hotel. Kino zde tedy také skončilo.

Víte o nějakých dalších letních kinech, která se na letošní sezónu v Praze chystají? Pokud ano, napište nám na redakce@prazskypatriot.cz, informaci předáme čtenářům.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru