dnes
Čtvrtek - zatazeno
4°C
zítra
Pátek - prehanky-snih
7°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Letní festivaly v Praze: Ochutnávky jídel, divadlo, cirkusy, pouliční umění, hudba a zmrzlinová tečka
Na konci srpna se bude v Praze konat festival, na kterém dostane hlavní slovo zmrzlina. Ilustrační foto: freeimages

Letní festivaly v Praze: Ochutnávky jídel, divadlo, cirkusy, pouliční umění, hudba a zmrzlinová tečka

Léto je v plném proudu a už i počasí je letní. Pokud je budete trávit v Praze, nemusíte zoufat. I v metropoli vám slunečné dny zpříjemní nejrůznější festivaly, ochutnáte nejrůznější pokrmy, zaposloucháte se do hudby, dopřejete si divadelní zážitky. Přinášíme výběr.

V neděli 5. července můžete navštívit Street Food Festival na Nákladovém nádraží Žižkov. Stejný festival se v minulosti konal i na jiných místech Prahy a navštívily jej tisícovky návštěvníků. Jeho heslo je „…každý sám za sebe a všichni pro vás…“. A co budete moci ochutnat? Jednoduchá jídla, za která neutratíte majlant. Různé palačinky, sendviče, polévky nebo třeba pizzy.

Fair Fair Festival – Finger Food

V sobotu 11. července můžete zavítat zase do Stromovky na Fair Fair Festival – Finger Food. Tam můžete ochutnat různé předkrmy, jednohubky, chlebíčky či třeba dezert. Jídla, k jejichž konzumaci nepotřebujete příbor. Festival se uskuteční v kulturním prostoru Tiskárny na Vzduchu. Vstup je zdarma.

Jedná se o první finger food festival v Praze. Fair Fair má mít komunitní charakter. „Ze záplavy food festivalů se chceme vymanit a udělat akci příjemnou jak pro návštěvníky, tak pro samotné prodejce. Protože jsme ve Stromovce, rozhodli jsme se oslovit především restaurace a bistra z Prahy 7,“ uvedla Lucie Kosová, jedna z organizátorek festivalu.

Pražský festival Pouličního divadla Za dveřmi

Od pondělí 13. až do soboty 18. července na vás čeká 7. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Opět se představí herci pouličního divadla z celého světa. Vystupovat budou na Václavském či Jungmannově náměstí v centru metropole, ale také v areálu Výstaviště na Praze 7.

Prague Pride

Nouze o festivaly nebude ani v srpnu. V sobotu 15. srpna vyvrcholí pátý ročník Prague Pride, který se stal festivalem jinakosti, nejen sexuálních menšin, zúčastnit se jej může kdokoli. Průvod vyjde z Václavského náměstí. Cílem bude Letná, kde se uskuteční hudební festival a JarmarQ.

„Už jste si místo závěsů dali do oken duhové vlajky? Už pijete jenom malinovku? Nejteplejší den v roce bude tentokrát 15. srpna,“ lákají organizátoři.  A celý týden před průvodem, od 10. do 16. srpna, se můžete zúčastnit různých kulturních, společenských, vzdělávacích a sportovních akcí, které se v rámci Prague Pride opět uskuteční.

Cirkusy a divadla na Letní Letné

Od neděle 16. srpna do čtvrtka 3. září se uskuteční 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Konat se bude, jak jinak, v Letenských sadech. Od založení v roce 2004 festival uvedl 1027 představení, které navštívilo celkem 213 300 diváků.

I letos festival nabídne soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie, premiéry, dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny či posezení v příjemné kavárně, ta se vždy večer promění v pulzující bar. Poprvé přijedou kupříkladu britský soubor nového cirkusu NoFit State Circus či francouzský soubor Compagnie Rasposo.

Březňák – Cap Marathon Praha Fest

O víkendu 22. a 23. srpna se v Ledařské (Praha 4-Braník) uskuteční Březňák – Carp Marathon Praha Fest. V sobotu 22. srpna na vás čekají vystoupení kapel Maxi Turbulenc, Roman Tomeš & Band, So Fine, U.K.B. Rock Praha či Eddie Stoilow. V neděli 23. srpna vystoupí Bořek Slezáček, Václav Upír Krejčí, Míša Nosková či Děda Mládek Illegal Band.

Prague Ice festival – zmrzlina na konci prázdnin

Ve čtvrtek 30. srpna, takřka na konci prázdnin, se na Výstavišti v Holešovicích uskuteční Prague Ice festival, který je svátkem všech druhů zmrzliny. Rodiče tak budou moci svým dětem osladit chvíle před poprázdninovým návratem do školních lavic. Děti do šesti let budou mít vstup zdarma, ostatní v předprodeji zaplatí 110 korun.

Festival sportu pro děti a celou rodinu

Příjemný den můžete s dětmi prožít i v sobotu 5. září, kdy ještě pořád bude léto, byť škola se už bude rozjíždět… Ve Sportovním areálu HAMR Braník se uskuteční Festival sportu pro děti a celou rodinu. Představí se tam více jak stovka sportovních klubů, zájemci si budou moci vyzkoušet tradiční i méně známé sporty.


Autor: Anna Skálová

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Dnes v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Další články
Nahoru