Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Letní PrahaTrhy

Letní Artbazaar s celodenním programem podpoří mladé umělce

8. 8. 2021
Pragovka Gallery, Kolbenova 923/34a,
Sedmé vydání Artbazaaru na podporu umělců letos poprvé připravilo celodenní program – kromě nákupu uměleckých děl se diváci mohou těšit na pohyblivý tattoo i kadeřnický salon, performance, komentované prohlídky Open House,  workshopy pro děti i dospělé, sítotiskovou dílnu, stánek knihkupectví Artmap, několik otevřených ateliérů a samozřejmě výstavu Ko-Laborace. Na program, který je součástí Openhouses, se návštěvníci mohou těšit v neděli, 8. srpna od 10 hodin.

Neziskový spolek Pragovka for Art už několik let vždy dvakrát ročně organizuje Artbazaar na podporu umělců. Návštěvníci mohou podpořit umělce přímým nákupem drobného díla, přičemž veškerý výtěžek z prodeje připadá přímo rezidenčnímu umělci. Letošní Artbazaar na neděli, 8. srpna, přizval celkem 27 prodávajících, které vybrala kurátorka Martina Fridrichová.

„ArtBazaar je skvělá příležitost, jak s drinkem v ruce zažít pravou atmosféru Pragovky v celé její kráse. Potkat se s rezidenty a dalšími umělci, zhlédnout výstavu, podpořit je v tvorbě a udělat si radost zakoupeným originálem. Tento ročník navíc pojímá program jako komplexní zážitek z netradičního prostředí kulturního ostrůvku v srdci Vysočan dokresleného příjemnou hudbou. Domů pak přijdete s novou grafikou na stěnu nebo s tetováním či účesem, ale především s pocitem dobře prožité letní neděle,“ uvádí kurátorka akce, Martina Fridrichová.

Mezi letošními prodávajícími budou nejen rezidenti Pragovky, z kterých lze jmenovat například Veroniku Landu, Adama Štecha, Janu Babincovou, Kateřinu Adamovou a Marii Ladrovou, ale také další desítka umělců z okruhu Pragovky, které přizvala kurátorka Martina Fridrichová.

„Základem výběru umělců byli samozřejmě rezidenti Pragovky, kteří nejsou tou dobou zrovna na dovolené. Jejich řadu jsme tentokrát doplnili i externími umělci, kteří mě oslovili svým talentem napříč ilustrací po fashion, přes tetování, stříhání nebo sítotisk. Nechtěla jsem, aby byl ArtBazaar vnímán jako další z řady design marketů v Praze, a tak jsem se zaměřila především na věci s uměleckým přesahem. Moc se mi líbí, že se nabídky chopili i kustodi Pragovka Gallery, kterým dáváme šanci, jakožto studentům uměleckých škol, se prezentovat,“ komentuje způsob výběru organizátorka letošní akce.Autor: TZ, red

Praha 1 zve na třinácté Malostranské vinobraní

6. září 2021 ve 21:57

Sklizeň malostranského vína a košty, muzika, tanečníci a zpěváci na Kampě v sobotu 11. září.

První udržitelný obchoďák se bude konat v Pražské tržnici

6. září 2021 v 09:18

Rádi obměňujete šatník, pořizujete vychytávky do domácnosti, ale někdy se trochu ztratíte v materiálech a nakoupíte ukvapeně? Zároveň máte pocit, že už je věcí všude dost? Pak se vydejte ve dnech 13. až 19. září od 10 do 22 hodin do Pražské tržnice.  

Praha 4: Koupaliště Lhotka ukončí s koncem prázdnin sezónu

30. srpna 2021 ve 12:25

Provozovatel biotopového koupaliště na Lhotce v Praze 4 oznámil, že k 31. srpnu 2021 ukončí z technických důvodů letošní koupací sezónu.

Tečku za prázdninami udělá Koncert pro park

29. srpna 2021 v 06:30

Vrcholnou akcí léta je v Praze 13 tradiční Koncert pro park. Stejně tomu bude i letos. Maraton muziky pro všechny generace odstartuje v Centrálním parku v úterý 31. srpna ve 13 hodin.

Zítra: Setkání na Kolčavce

28. srpna 2021 v 06:30

V neděli 29. srpna se při příležitosti 120. výročí připojení Libně k Velké Praze koná Setkání na Kolčavce. Lokalita Kolčavka je nyní částí Prahy 9, ale spolu s usedlostí Balabenka patřila roku 1901 Praze 8.

Praha 9: Prosecká zastaveníčka v září

27. srpna 2021 v 11:24

Cyklus komorních koncertů v Praze 9 v Parku Přátelství nabízí program na září. Dvanáctý ročník Proseckých zastaveníček se koná s podporou deváté městské části.

Hvězda Memoriál Zdenky Hanákové 2021

26. srpna 2021 v 09:12

V sobotu 4. září v parku Ladronka. Slavnostní zahájení začne ve 13 hodin. Moderuje Jana Rychterová.

Sobota: Libeňské slavnosti

24. srpna 2021 ve 21:21

Praha 8 zve na Libeňské slavnosti při příležitosti 120 let připojení Libně ku Praze. Libeň je jako obec známá od roku 1363, kdy ji vlastnil bohatý měšťanský rod Rotvelů. Do jejich majetku spadala i gotická tvrz, na jejíž základech stojí dnešní Libeňský zámek. Vystřídalo se zde mnoho majitelů, pro...

Víno a prosecco v Parku Riegrovy sady

24. srpna 2021 v 07:09

Od pátku 27. srpna do 29. srpna své produkty představí tuzemští vinaři i specialisti na italské prosecco. Těšte se na ochutnávky a prezentace široké palety vín a delikates.

Bleší trh v Praze 6

23. srpna 2021 v 19:06

Věci ze sklepa, šuplíků, nebo dětského pokoje, které nepotřebujete můžete prodávat na Šesťáku.

Akce k výročí 1100 let pokračují venkovní hrou Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou

20. srpna 2021 v 07:11

V rámci Roku svaté Ludmily, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země, nabízí Praha 2 venkovní tematickou hru. Při ní účastníci navštěvují zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si tak školní vědomosti. A zahrát si ji zájemci mohou až do...

V Průhonickém parku a botanické zahradě si užijí fanoušci Japonska, divadla i venkovních her

18. srpna 2021 v 11:15

Botanický ústav AV ČR připravil na pozdní léto a podzim několik akcí, které návštěvníkům Průhonického parku a botanické zahrady zpříjemní jejich procházky. Na své si přijdou obdivovatelé japonské kultury, pěstitelé a milovníci starých odrůd ovoce, příznivci divadla a vážné hudby i nadšenci...

Třebonické letní hry 2021

18. srpna 2021 v 07:19

Další ročník tradičních her se koná v sobotu 28. srpna od 13 hodin na břehu rybníka v Třebonicích. Soutěžení v pěti netradičních disciplínách, jako slalom s kolečkem, záchranu tonoucího z kánoe, běh přes plovoucí lávku a další.

Další články
Nahoru