Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Letňany pořídí nové prvky pro psí louku

Letňany letos plánují investovat zhruba půl milionu korun do nových výsadeb či nových zelených ploch. „Plus klasická běžná péče, jak o zelené plochy, tak o nové stromy a keře, které se v poměrně velkém množství vysázely v letech minulých,“ uvedl starosta Letňan Zdeněk Kučera (ANO).

V plánu je letos investovat do veřejných zelených ploch zhruba 6,4 milionu korun. V této částce je zahrnuta jak běžná roční údržba stávajících travnatých ploch a péče o keře a stromy, následná péče o stromy vysazené v minulých třech letech, tak úklid travnatých ploch, opravy dřevěných palisád v parku Stará náves, nebo v rámci péče o městský mobiliář nákup nových laviček a odpadkových košů.

„V neposlední řadě bychom neměli zapomenout na plánované pořízení nových agility prvků pro naši letňanskou psí louku,“ sdělil starosta Kučera.

Městská část letos chce investovat 12,5 milionu korun do náměstí a cest. Zahrnuje to rekonstrukce chodníků v ulici Ostravská a vybudování Letňanského korza (pěší promenáda).

„Investice do zeleně nebo veřejného prostranství se vždy vyplatí, je to investice do komfortu bydleni,“ dodal Kučera.


Autor: red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru