dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C
Zpravodajství

Letňany: Kácení havarijních, nestabilních a neperspektivních stromů a keřů

Během března dojde na území Letňan k odstraňování havarijních, nestabilních, neperspektivních či jinak poškozených nebo nevhodně umístěných dřevin, zejména stromů.  

Městská část Letňany nyní pečuje o 3 673 stromů pouze však na pozemcích v svém majetku či ve své správě. V posledních letech byla vypracována odborná arboristická pasportizace všech stromů a dřevin v péči MČ, při které byly všechny tyto dřeviny zapsány do databáze, včetně jejich stáří, zdravotního stavu a perspektivy.

Pro kácení jsou vybrány jen dřeviny s nevratně  prosychající korunou, dřeviny, které jsou napadené dřevokaznou houbou, trpí různou formou deformace kmene, došlo u nich k dekapitaci horní části kmene (dochází k tomu často u bříz bělokorých). Rostou na přehuštěném prostoru a vzájemně si tak brání ve zdravém růstu či mají poškozený kosterní tvar koruny a hrozí tak mechanické selhání a stávají se pro své okolí hrozbou.

Všude tam, kde bude možné vykácené dřeviny obnovit, bude vysázena nová výsadba.

MČ prosí občany, aby v zájmu vlastní bezpečnosti v místech probíhajícího kácení respektovali páskou ohrazená pracoviště a zejména vnímali pokyny pracovníků zajišťující práce.   


Další články
Nahoru