dnes
Čtvrtek - jasno
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
19°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
Zpravodajství

Letňanský Železňák prověřil dobrovolné hasiče

Netradiční soutěž jednotek dobrovolných hasičů Letňanský Železňák 2018 se dnes uskutečnila na osmi stanovištích v Praze. Na hasiče čekaly disciplíny vycházející z reálných událostí při požáru či nehodě. 

Měření jejich sil byl přítomný i Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

„Bez ohledu na charakter soutěže se jedná o fyzicky velmi náročnou akci. Připravena je tak, aby odpovídala reálným podmínkám u skutečného zásahu. Je prubířským kamenem pro všechny účastníky, jejichž výkony striktně posuzují rozhodčí z řad zkušených profesionálů Hasičského záchranného sboru hlavního města. Jednotky pražských dobrovolných hasičů spadají přímo do mé kompetence, takže jejich výkonům a nasazení jsem přihlížel s velkým zaujetím. Získaly si můj respekt,“ uvedl radní Libor Hadrava.

Na území Prahy je Železňák považován za jedinečnou událost, při níž se setkávají profesionální a dobrovolní hasiči. Letošního, v pořadí již 13. ročníku, se účastnilo 16 jednotek dobrovolných hasičů ze tří krajů republiky. Slavnostní zahájení proběhlo v 9 hodin v areálu zbrojnice Letňany. Jednotky prostřídaly osm stanovišť, kde na ně čekaly modelové situace vycházející z reálných zásahů. Například hromadná nehoda, řezání motorovou pilou, záchrana tonoucího, ale také silově vytrvalostní disciplíny, sebezáchrana a další.Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru