dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Letná se chystá na největší pivní akci. Na festivalu můžete soutěžit v pití metru piva na čas
Tato parta má do vypití metru piva ještě daleko. Foto: archiv

Letná se chystá na největší pivní akci. Na festivalu můžete soutěžit v pití metru piva na čas

Pro návštěvníky Českého pivního festivalu, který se uskuteční od 15. do 31. května v Praze na Letné, se chystá netradiční soutěž, která je výzvou nejen pro pivaře a milovníky zlatavého moku. Lidé budou po celou dobu festivalu soutěžit o co nejrychlejší vypití jednoho metru piva.

Metr piva

Metr piva je počet půllitrových sklenic naplněných zlatavým mokem, který se nejvíce blíží délce jednoho metru. V minulém století jej tvořilo jedenáct „velkých“ piv, poté, co se v devadesátých letech začaly vyrábět nové a nové typy sklenic, může mít metr piva zhruba od devíti do dvanácti sklenic.

„Metr piva je klasickou českou pivařskou mírou. My jsme se drželi původní tradice z minulého století, kdy jej tvořilo jedenáct půllitrových sklenic piva,“ uvádí ředitel Českého pivního festivalu Tomáš Král.

Přihlásit se na místě do soutěže o co nejrychlejší vypití metru piva může různě velká skupina, nejvýše ale jedenáct lidí. Zákazník si na místě objedná a zaplatí z nápojového lístku „Fandův metr piva“, jež obsahuje výše zmiňovaných 11 půllitrů desetistupňového piva. Časy jednotlivých skupin budou zaznamenávány na výsledkové tabuli. Každý den v 17 hodin proběhne vyhlášení prvního vítěze a pak každou následující hodinu budou vyhlašovány vítězné týmy dne.

metr-piva-nahled „Odměnou pro každý vítězný tým je pětilitrový soudek svijanského piva. Absolutní vítěz celého festivalu s nejlepším časem získá vstup zdarma na Český pivní festival 2015 ve vybraném termínu a konzumační kartu na 222 pivních tolarů odpovídajících hodnotě 9990,00 korun,“ doplnil Tomáš Král.

Do soutěže zasáhne i několik týmů celebrit. „Věříme, že se soutěže zúčastní co nejvíce lidí, naší ambicí je, aby se takto vypil kilometr piva, což by byl unikátní světový rekord,“ konstatoval Tomáš Král.

ČTĚTE TAKÉ:

Za Únětické pivo lze platit uncí, měděná mince garantuje cenu zlatavého moku na roky dopředu

Pivo je nejlepší ionťák ze všech, tvrdí bývalý kulturista a dnes dietolog Vít Chaloupka

Odborníci žehnají pivu! Je to ionťák, dobrá prevence sklerózy, infarktu i mrtvice, říkají. A jak je to s pitím piva a růstem pupků?

Je libo piva z malých pražských pivovarů? Narazíte na Eržiku, Jeníka i svatého Norberta

Moderované pití alkoholu pomáhá vašemu organismu, tvrdí výživová poradkyně Hlavatá


Další články
Nahoru