dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Víkendové tipy

Letná roste. Festival věnovaný městskému zahradničení

O tom, že i ve městě se dá vypěstovat chutná zelenina a že váš balkon nebo vnitroblok bude s květinovou výzdobou krásnější, se vás pokusí přesvědčit festival věnovaný městskému zahradničení a kompostování nazvaný Letná roste.

Koná se pod širým nebem na dvoře Národního zemědělského muzea 4. června od 9 do 17 hodin. K zakoupení budou v Česku vypěstované rostliny, tuzemské řezané květiny, pěstební a kompostovací náčiní, nádoby či doplňky, týkající se pěstování rostlin v omezených prostorech, zaměříme se přitom na přírodě blízký způsob zahradničení.

Festival nabídne i tematické workshopy a přednášky pro děti i pro dospělé: dozvíte se například mnohé o tom, jak se zakládají komunitní zahrady, naučíte se osazovat palety, uvážete si vlastní kytici nebo si vyrobíte stylový hmyzí domeček.

Prohlédnete si model osazeného balkonu a občerstvit se můžete třeba poctivou domácí zmrzlinou netradičních chutí.

Vstup na akci je zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru