Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Letiště Praha prodlouží smlouvy stávající taxislužbě, nový tendr vypíše na začátku roku

Letiště Praha po zrušení koncesního řízení zajistilo další poskytování taxislužby. Současným provozovatelům letiště prodlouží smlouvy v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Zaručí tím tak jednu ze svých stěžejních služeb s významným vlivem na spokojenost cestujících. Nové výběrové řízení letiště vypíše na začátku příštího roku.

Současní taxi operátoři budou díky nájemním smlouvám poskytovat služby ve sjednaném standardu vozů a kvalitě řidičů. Jedná se například o stáří vozů do tří let ve vyšší střední třídě v jednotné barvě a s možností připojení k wi-fi.

U řidičů je vyžadováno účtování ceny jízdného v souladu s cenovou regulací, dress code a také chování odpovídající úrovni očekávané na mezinárodním letišti.

Dalším důležitým aspektem současných smluv je zajištění dopravní obslužnosti letiště, provozovatelé taxi služby mají tedy povinnost přistavit vozidlo do pěti minut od projevení zájmu cestujícího o využití taxi služby.

„Pro letiště je zásadní zajištění dopravní obslužnosti tohoto typu obzvlášť v hlavní sezóně. I s ohledem na časově náročný proces vypsání nového tendru a výběru nového provozovatele jsme se rozhodli pro variantu prodloužení smluv. Výhodou je i to, že stávající smluvní taxi operátoři mají navíc prověřené a proškolené řidiče, kteří mají platná bezpečnostní školení. Jejich získání je časově a organizačně náročné a navíc by mohlo být rizikem výpadku služby po uplynutí doby nájmu stávajících nájemních smluv,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.
Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru