Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Letiště Praha prodlouží smlouvy stávající taxislužbě, nový tendr vypíše na začátku roku

Letiště Praha po zrušení koncesního řízení zajistilo další poskytování taxislužby. Současným provozovatelům letiště prodlouží smlouvy v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Zaručí tím tak jednu ze svých stěžejních služeb s významným vlivem na spokojenost cestujících. Nové výběrové řízení letiště vypíše na začátku příštího roku.

Současní taxi operátoři budou díky nájemním smlouvám poskytovat služby ve sjednaném standardu vozů a kvalitě řidičů. Jedná se například o stáří vozů do tří let ve vyšší střední třídě v jednotné barvě a s možností připojení k wi-fi.

U řidičů je vyžadováno účtování ceny jízdného v souladu s cenovou regulací, dress code a také chování odpovídající úrovni očekávané na mezinárodním letišti.

Dalším důležitým aspektem současných smluv je zajištění dopravní obslužnosti letiště, provozovatelé taxi služby mají tedy povinnost přistavit vozidlo do pěti minut od projevení zájmu cestujícího o využití taxi služby.

„Pro letiště je zásadní zajištění dopravní obslužnosti tohoto typu obzvlášť v hlavní sezóně. I s ohledem na časově náročný proces vypsání nového tendru a výběru nového provozovatele jsme se rozhodli pro variantu prodloužení smluv. Výhodou je i to, že stávající smluvní taxi operátoři mají navíc prověřené a proškolené řidiče, kteří mají platná bezpečnostní školení. Jejich získání je časově a organizačně náročné a navíc by mohlo být rizikem výpadku služby po uplynutí doby nájmu stávajících nájemních smluv,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.
Autor: TZ, red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru