Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Letiště Praha prodlouží smlouvy stávající taxislužbě, nový tendr vypíše na začátku roku

Letiště Praha po zrušení koncesního řízení zajistilo další poskytování taxislužby. Současným provozovatelům letiště prodlouží smlouvy v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Zaručí tím tak jednu ze svých stěžejních služeb s významným vlivem na spokojenost cestujících. Nové výběrové řízení letiště vypíše na začátku příštího roku.

Současní taxi operátoři budou díky nájemním smlouvám poskytovat služby ve sjednaném standardu vozů a kvalitě řidičů. Jedná se například o stáří vozů do tří let ve vyšší střední třídě v jednotné barvě a s možností připojení k wi-fi.

U řidičů je vyžadováno účtování ceny jízdného v souladu s cenovou regulací, dress code a také chování odpovídající úrovni očekávané na mezinárodním letišti.

Dalším důležitým aspektem současných smluv je zajištění dopravní obslužnosti letiště, provozovatelé taxi služby mají tedy povinnost přistavit vozidlo do pěti minut od projevení zájmu cestujícího o využití taxi služby.

„Pro letiště je zásadní zajištění dopravní obslužnosti tohoto typu obzvlášť v hlavní sezóně. I s ohledem na časově náročný proces vypsání nového tendru a výběru nového provozovatele jsme se rozhodli pro variantu prodloužení smluv. Výhodou je i to, že stávající smluvní taxi operátoři mají navíc prověřené a proškolené řidiče, kteří mají platná bezpečnostní školení. Jejich získání je časově a organizačně náročné a navíc by mohlo být rizikem výpadku služby po uplynutí doby nájmu stávajících nájemních smluv,“ říká Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.
Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru