Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letiště Praha plánuje odbavit během letní sezony přes tři miliony cestujících
Cestující na ruzyňském letišti. Zdroj foto: Letiště Praha

Letiště Praha plánuje odbavit během letní sezony přes tři miliony cestujících

Pražské letiště se připravuje na silnou letní sezónu, během které dle stávajících prognóz odbaví přes tři miliony cestujících. Informovala o tom předseda představenstva společnosti Letiště Praha Jiří Pos.  

Letiště Václava Havla Praha od loňského června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend byl vzrůstající. A podle Pose by to mohlo pokračovat i letos. 

Cestující by se podle něj měli na odlet připravit dostatečně dopředu a na letišti být minimálně dvě hodiny před odletem. 

„Opět nás čeká náročná letní sezóna, na kterou se připravujeme již delší dobu. Spustili jsme náborovou kampaň, pozvali zájemce na dva náborové dny, během nichž jsme jim přímo na letišti představili konkrétní pozice, spolupracujeme s cestovními kancelářemi a informujeme cestující o tom, jak se na odlet připravit,“ popsal Pos.   

„Spouštíme také projekty, které nám v příštích letech náročný letní provoz usnadní, jedná se například o výměnu rentgenů na bezpečnostní kontrole,“ pokračoval. Podle ředitelky komunikace Letiště Praha Evy Krejčí by se cestující hned po odbavení měli vydat rovnou na bezpečnostní či pasovou kontrolu.


Autor: Lukáš Plecháček

EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

22. května 2024 v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Další články
Nahoru