Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Letenský zámeček má novou fasádu, začnou přípravy rekonstrukce Hanavského pavilonu
Letenský zámeček ve staronovém zabarvení. Foto: P7

Letenský zámeček má novou fasádu, začnou přípravy rekonstrukce Hanavského pavilonu

Praha 7 dokončila obnovu fasády tradiční památky v srdci Letenských sadů. Náklady vyšly na 5,3 milionu korun bez DPH a budou pokryty z dotace hlavního města. 

Novorenesanční výletní restaurace z roku 1863 v letošním roce oblékla nový kabát. Restaurátorské práce zde v koordinaci s památkáři začaly letos na jaře a proběhly ve dvou etapách.

Letenský zámeček se vrátil ke své původní barvě, tak jak jej ve stylu italských vil navrhl český architekt Vojtěch Ignác Ullmann, kterému na zámečku sedmá městská část v roce 2015 umístila pamětní desku.

„Oprava fasády Letenského zámečku je hotová.  V roce 2018 jsme dokončili kompletní rekonstrukci Vodárenské věže na Letné, nyní chceme začít s přípravou rekonstrukce Hanavského pavilonu,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

Novobarokní pavilon se nachází v Letenských sadech nedaleko Kramářovy vily. Vystavěn byl v roce 1891 a ve 20. století byl dvakrát přestavován.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru