Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letenský muzejní distrikt: Nové náměstí udělá život na Letné  ještě příjemnější
Pražský životKomerční sdělení
Letná je orientovaná na jih, proto se této lokalitě dříve říkalo Slunečná hora. Foto(2x): PSN

Letenský muzejní distrikt: Nové náměstí udělá život na Letné ještě příjemnější

Prestižní rezidenční lokalita Letná je lemována řekou Vltavou a Královskou oborou Stromovka na opačné straně. Z velké části tvoří Letnou Letenská pláň a Letenské sady, jeden z největších pražských parků. Letenské sady a Stromovka jsou vzdálené jen několik bloků od sebe. Městská část Praha 7, hlavní město Praha a Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) v současnosti hledají konkrétní cesty, jak propojení mezi dvěma významnými pražskými parky co nejvíce zpříjemnit. Obyvatelé Letné by se tak z jednoho parku do druhého měli dostat krásnou procházkou.

Proměna Letné: Více estetiky, bezpečnosti a zeleně

Proměna Letné je rozdělena do dvou klíčových projektů. První se týká propojující Korunovační ulice. Ta bude dle nové koncepční studie estetičtější a bezpečnější. Přibudou nové přechody pro chodce, parkovací místa i zeleň. Místo před Národním technickým a Národním zemědělským muzeem se promění v nové náměstí, tzv. Letenský muzejní distrikt.

V rámci druhého projektu vznikne důstojné muzejní náměstí, které spolu s proměnou ulice Nad Štolou zatraktivní tuto část Letné i pro pěší. Kultivace prostoru v okolí národních muzeí, ulice Nad Štolou a sportovišť na okraji Letenských sadů je předmětem architektonické soutěže, kterou by měl Institut plánování a rozvoje v nejbližší době vyhlašovat.

„Oblast Letné mezi dvěma velkými parky patří mezi vytížené a často navštěvované části Prahy. Lidé sem chodí za sportem a rekreací, je zde řada významných budov, kulturních, sportovních a volnočasových institucí, jako jsou národní muzea, tenisové kurty, vodárenská věž s kroužky pro děti, sportovní hala a další. Máme tu také několik škol a školek. Chceme zde proto zajistit upravenější, přívětivější a zelenější veřejný prostor, jaký si toto významné území a jeho obyvatelé i návštěvníci zaslouží,“ uvedl starosta Jan Čižinský na webu Prahy 7

Bydlení Na Výšinách, bydlení s esencí svěžesti

bydleni-na-vysinach-uvod_1

Bydlení Na Výšinách. Foto: PSN

Obyvatelé Letné se mohou těšit nejenom ze zdejší zeleně, vybavenosti, možností či architektury, ale také fascinujících výhledů. Ty jsou typické pro Letenské sady i ulici s příhodným názvem Na Výšinách, která protíná zmiňovanou ulici Korunovační. Právě tady je zasazený jeden z aktuálních rezidenčních projektů společnosti PSN s názvem Bydlení Na Výšinách.

Noblesní činžovní dům ve stylu secese nabídne pro důmyslné rekonstrukci v režii PSN komfortní byty, které ocení všichni, kteří nevidí důvod držet se při zemi. Celkem jde o 18 jednotek o dispozicích  1+kk, 2+kk a 3+kk, s plochou od 23 do 109 metrů čtverečních. Pro ty nejnáročnější milovníky výhledů jsou v horních patrech připraveny luxusní mezonety. Svůj nový byt na Letné si můžete vybrat tady.


Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

Dnes ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

Dnes v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

Dnes v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Další články
Nahoru