Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Letenský muzejní distrikt: Nové náměstí udělá život na Letné  ještě příjemnější
Pražský životKomerční sdělení
Letná je orientovaná na jih, proto se této lokalitě dříve říkalo Slunečná hora. Foto(2x): PSN

Letenský muzejní distrikt: Nové náměstí udělá život na Letné ještě příjemnější

Prestižní rezidenční lokalita Letná je lemována řekou Vltavou a Královskou oborou Stromovka na opačné straně. Z velké části tvoří Letnou Letenská pláň a Letenské sady, jeden z největších pražských parků. Letenské sady a Stromovka jsou vzdálené jen několik bloků od sebe. Městská část Praha 7, hlavní město Praha a Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) v současnosti hledají konkrétní cesty, jak propojení mezi dvěma významnými pražskými parky co nejvíce zpříjemnit. Obyvatelé Letné by se tak z jednoho parku do druhého měli dostat krásnou procházkou.

Proměna Letné: Více estetiky, bezpečnosti a zeleně

Proměna Letné je rozdělena do dvou klíčových projektů. První se týká propojující Korunovační ulice. Ta bude dle nové koncepční studie estetičtější a bezpečnější. Přibudou nové přechody pro chodce, parkovací místa i zeleň. Místo před Národním technickým a Národním zemědělským muzeem se promění v nové náměstí, tzv. Letenský muzejní distrikt.

V rámci druhého projektu vznikne důstojné muzejní náměstí, které spolu s proměnou ulice Nad Štolou zatraktivní tuto část Letné i pro pěší. Kultivace prostoru v okolí národních muzeí, ulice Nad Štolou a sportovišť na okraji Letenských sadů je předmětem architektonické soutěže, kterou by měl Institut plánování a rozvoje v nejbližší době vyhlašovat.

„Oblast Letné mezi dvěma velkými parky patří mezi vytížené a často navštěvované části Prahy. Lidé sem chodí za sportem a rekreací, je zde řada významných budov, kulturních, sportovních a volnočasových institucí, jako jsou národní muzea, tenisové kurty, vodárenská věž s kroužky pro děti, sportovní hala a další. Máme tu také několik škol a školek. Chceme zde proto zajistit upravenější, přívětivější a zelenější veřejný prostor, jaký si toto významné území a jeho obyvatelé i návštěvníci zaslouží,“ uvedl starosta Jan Čižinský na webu Prahy 7

Bydlení Na Výšinách, bydlení s esencí svěžesti

bydleni-na-vysinach-uvod_1

Bydlení Na Výšinách. Foto: PSN

Obyvatelé Letné se mohou těšit nejenom ze zdejší zeleně, vybavenosti, možností či architektury, ale také fascinujících výhledů. Ty jsou typické pro Letenské sady i ulici s příhodným názvem Na Výšinách, která protíná zmiňovanou ulici Korunovační. Právě tady je zasazený jeden z aktuálních rezidenčních projektů společnosti PSN s názvem Bydlení Na Výšinách.

Noblesní činžovní dům ve stylu secese nabídne pro důmyslné rekonstrukci v režii PSN komfortní byty, které ocení všichni, kteří nevidí důvod držet se při zemi. Celkem jde o 18 jednotek o dispozicích  1+kk, 2+kk a 3+kk, s plochou od 23 do 109 metrů čtverečních. Pro ty nejnáročnější milovníky výhledů jsou v horních patrech připraveny luxusní mezonety. Svůj nový byt na Letné si můžete vybrat tady.


Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru