dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Letenská vodárenská věž se po rekonstrukci vrátí dětem

Vodárenská věž na Letné slouží více než 35 let dětem. S plánovanou komplexní rekonstrukcí v minulém volebním období však přišla také nejistota pro zájmové oddíly Domu dětí a mládeže (DDM), zda se budou moci do věže po realizovaných úpravách vrátit. Rada MČ Praha 7 schválila smlouvu o smlouvě budoucí, která DDM garantuje pokračování nájmu.

Nejistota ohledně setrvání Domu dětí a mládeže ve Vodárenské věži na Letné vzbudila v minulém roce velký ohlas u širké veřejnosti. Došlo k založení občanské inicitaivy Vodárenská věž dětem!, která uspořádala petyční akci za zachování věže pro potřeby DDM. Tuto petici podespalo celkem 2 520 občanů.

Dům dětí a mládeže by měl ve Vodárenské věži zůstat do 30. června tohoto roku, kdy dojde k ukončení stávajícího nájmu. Smlouva o smlouvě budoucí však DDM garantuje, že se po realizované rekonstrukci do věže vrátí. Po dobu stavebních prací Praha 7 DDM zajistí náhradní prostory.

Projekt rekonstrukce vodárenské věže na Letné byl připravován v minulém volebním období. Jedná se o rozsáhlou renovaci objektu, včetně fasády, rozvodů, vytápění, kanalizace, vzduchotechniky, vnitřních dispozic i okolního pozemku. Termín zahájení rekonstrukce zatím stanoven není.


Další články
Nahoru