Dnes Pátek - zatazeno -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský životSetkáníVíkend

Letenská husa přiletí 12. listopadu

12. 11. 2022
Čtrnáctý ročník Letenské husy a koštu svatomartinského vína se koná v sobotu 12. listopadu. Těšit se můžete na ochutnávky a prodej svatomartinských vín a cimbálovou muziku. Připravené jsou dílny pro malé i velké návštěvníky, odpolední pohádka i svatomartinské dobroty od Asociace kuchařů a cukrářů.

Na akci ani letos nebudou chybět prezentace, ochutnávky a prodej svatomartinských a mladých vín předních českých a moravských producentů. Na muzejním dvoře bude připravené občerstvení, nebudou chybět lokše, husí kaldoun, paštika, koláčky, káva a ani svařák.

Řízené degustace vedené Jaroslavem Pokorným budou od 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30 hodin. Příjemnou atmosféru u všech degustací vykouzlí Cimbálová muzika Alexandra Vrábela.

Spolek archaických nadšenců ze Sebranic bude po celý den předvádět ukázku draní peří. Zúčastnit se můžete také jejich tvořivé dílny, ve které se naučíte s peřím pracovat při výrobě mašlovačky.

Menší návštěvníci si mohou během akce vytvořit výrobky z peří, připraveny budou dílny na výrobu záložky do knížky a čelenky s husím peřím.

Od 14 hodin si můžete užít divadelní představení – Ptačí cirkus Divadla Basta-fidli.

Na muzejním dvoře vás kromě občerstvení čeká dílna na výrobu lucerničky z řepy nebo dýně a oheň, u kterého se můžete ohřát nebo si třeba opéct jablko.

Vstupné na akci i do muzea: dospělí 100, děti od 3 let, studenti a senioři nad 70 let 50 korun.
Autor: Cen

Vánoční bezlepkový trh

Dnes v 08:30

Vánoční cukroví, vánočku, tradičního smaženého kapra, nic z toho si nemohou dát děti a dospělí, kterým byla diagnostikována celiakie, závažné a bohužel neléčitelné autoimunitní onemocnění. Při nedodržování diety hrozí neprospívání, psychické potíže, anémie, gynekologické problémy jako je...

Charitativní Štědrovečerní večeře na Chodově

Dnes v 07:35

V Nákupním centru Westfield Chodov se letos opět pořádá charitativní Štědrovečerní večeře. Akce je určená pro potřebné, kteří si nemohou atmosféru Štědrého večera užít se svými blízkými nebo si to nemohou finančně dovolit.

Novoměstský advent 2022 v Praze 2

Dnes v 07:34

Předvánoční jarmark Novoměstský advent 2022 se koná 10. a 11. prosince v Novoměstské radnici v Praze 2.

Noví otužilci budou pokřtěni v Braníku

Včera v 11:30

Křest otužilců se koná v Braníku, na louce na konci ulice U Kempinku, v neděli 11. prosince v 11:30 hodin.

Vánoce na Chodovské tvrzi

Včera v 08:27

V Praze 11 se od 16. do 18. prosince konají Vánoce na Chodovské tvrzi.

Adventní koncert a zdobení stromečku

7. prosince 2022 v 10:01

Adventní koncert u příležitosti narozenin Spolku přátel Petrské čtvrti se uskuteční v sobotu 10. prosince od 18:30 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí.

Vánoční jarmark v RoSe

7. prosince 2022 v 09:02

Senioři z pražské RoSy zvou na předvánoční sobotní jarmark. Zájemci, kteří mají chuť koupit drobné vánoční dárky a tím pomoci potřebným mohou přijít v sobotu 10. prosince od 14 hodin do velkého sálu Rezidence Rosa v Kobylisích. Čeká je sváteční atmosféra, dárkové předměty od drobných prodejců a...

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Další články
Nahoru