dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Letenská husa a Košt Svatomartinského vína
Foto: nzm.cz

Letenská husa a Košt Svatomartinského vína

Národní zemědělské muzeum opět po roce oslaví svátek sv. Martina v tradičním duchu husími specialitami a mladým vínem. Již VIII. ročník akce s názvem Letenská husa a Košt Svatomartinského vína proběhne už tuto sobotu 15. listopadu v historické budově NZM na Letenské pláni.

I letos čeká na návštěvníky především dobré jídlo a pití a také řada zajímavých přednášek.

Nejdůležitější část svatomartinských oslav proběhne v přízemí muzea v expozici Jede traktor, tedy přímo mezi historickým zemědělskými stroji. Návštěvníky zde čeká hlavně prezentace, degustace a prodej nejen svatomartinských, ale i dalších vín z produkce českých a moravských vinařských firem.

Na stejném místě budou své umění předvádět i Nepomucké kuchařinky, které předvedou výrobu a zdobení posvícenských koláčů, hnětýnek a vdolků, které bude možno samozřejmě i ochutnat a zakoupit.

V sále č.14 ve zvýšeném přízemí pak přivítá účastníky cimbálová muzika a profesionální výklad sommeliéra, který začíná v 11:00, 13:30 a 16:00 hodin.

Především děti jistě zaujme ukázka lidových řemesel ve třetím patře muzea spojená s malou tvůrčí dílnou.

Hned ve vedlejším sále pak muzeum nabízí možnost vyšetření zraku odborníkem.

Milovníci gastronomie by určitě neměli vynechat muzejní dvůr, kde najdou řadu nejen husích lahůdek a specialit.

Národní zemědělské muzeum Praha nabízí v sobotu 15. listopadu mimořádně snížené vstupné, přičemž děti do 120 cm mají vstup na akci zcela zdarma.


Další články
Nahoru