Lesopark pradědů: Dnešní diskusní setkání v Kavárně Muzeum
1. října 2014 14:02
Do diskuse se zapojí krajinářka Jitka Trevisan, dopravní inženýr Martin Vachtl, urbanista a historik Petr Kučera, architekt Martin Kloda a architekt Tomáš Vích.
Moderovat debatu bude Jan Václav Čep, lídr sdružení.
Diskuse se uskuteční v Kavárně Muzuem, v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1), dnes od 17 hodin.
Co je Lesopark pradědů a jak by měl vypadat?
Je to „jednoduché́“: až zklidníme magistrálu (auta přesměrujeme do Blanky), až̌ spojíme autobusové nádraží Florenc a Masarykovo nádraží s Hlavním nádražím do jednoho centrálního přestupního uzlu železnice, autobusů, metra a tramvají, tak (podívejte na mapu) budeme moci spojit ostrov Štvanice, park Těšnov, Vítkov, Vrchlického sady, Čelakovského sady a Riegrovy sady v jeden rozsáhlý́ centrální́ lesopark, který́ bude svou rozlohou konkurovat Stromovce či Petřínu. Praha 1 tím získá zpět mizející zdraví a krásu.

Přidejte si nás na domovskou