dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Volby 2014

Lesopark pradědů: Dnešní diskusní setkání v Kavárně Muzeum

Sdružení Liberálně ekologické strany (LES), Pirátů a Nezávislých kandidátů do zastupitelstva Prahy 1 pořádá diskusní setkání na téma Lesopark pradědů.

Do diskuse se zapojí krajinářka Jitka Trevisan, dopravní inženýr Martin Vachtl, urbanista a historik Petr Kučera, architekt Martin Kloda a architekt Tomáš Vích.

Moderovat debatu bude Jan Václav Čep, lídr sdružení.

Diskuse se uskuteční v Kavárně Muzuem, v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1), dnes od 17 hodin.

lesopark-nahled Co je Lesopark pradědů a jak by měl vypadat?

Je to „jednoduché́“: až zklidníme magistrálu (auta přesměrujeme do Blanky), až̌ spojíme autobusové nádraží Florenc a Masarykovo nádraží s Hlavním nádražím do jednoho centrálního přestupního uzlu železnice, autobusů, metra a tramvají, tak (podívejte na mapu) budeme moci spojit ostrov Štvanice, park Těšnov, Vítkov, Vrchlického sady, Čelakovského sady a Riegrovy sady v jeden rozsáhlý́ centrální́ lesopark, který́ bude svou rozlohou konkurovat Stromovce či Petřínu. Praha 1 tím získá zpět mizející zdraví a krásu.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru