dnes
Úterý - zatazeno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
Lesníci vysadili loni 403 tisíc sazenic, v Praze vznikají nové lesy
Přes padesát mladých stromků vysadili lesníci před dvěma lety na bývalém poli sousedícím s Lítožnickými rybníky mezi Dubčí a Běchovicemi. Foto: LHMP

Lesníci vysadili loni 403 tisíc sazenic, v Praze vznikají nové lesy

Praha je od loňského roku zase o něco zelenější. Na celém území hlavního města Lesy hl. města Prahy v uplynulém roce vysadily celkem 403 tisíc mladých lesních sazenic. Nové stromky putovaly do připravených ploch v lesních porostech, do lesa V Panenkách či na větrolam v Dubči.

Více než 85 procent z nich tvořily listnaté dřeviny – buky, duby, javory, třešně, habry, jasany a lípy. Zbývajících necelých 15 procent připadlo na jedle, douglasky, modříny a borovice. Lesy při výsadbách dbají vždy na to, aby nové stromky odpovídaly přirozené druhové skladbě lesů na území hlavního města.

V roce 2018 přibylo v pražských lesích 347 tisíc listnatých a 56 tisíc jehličnatých sazenic. Z listnatých druhů měly největší zastoupení sazenice dubu zimního (117 tisíc) a letního (96 tisíc) a buku lesního (40 tisíc), kromě nich také menší množství sazenic javoru mléče, javoru babyky, třešně, habru, lípy a jeřábu břeku. Z jehličnatých druhů byly nejpočetnější borovice lesní (31 tisíc) a jedle bělokoré (10 tisíc). Doplnily je modříny opadavé a douglasky tisolisté.

„V loňském roce jsme završili práce na novém lese v Panenkách na východě Prahy. V lokalitě mezi Běchovicemi a Kolodějemi jsme v uplynulých dvou letech vysadili desítky tisíc nových sazenic na více než 17 ha půdy. Dřívější zemědělské pozemky se tak zazelenají již v kompletní sestavě tisíci duby, buky, habry, jasany, třešněmi, borovicemi, modříny, douglaskami a jedlemi," uvedla mluvčí příspěvkové organizace Lesy hlavního města Prahy Petra Fišerová.

Nedaleko lesa V Panenkách se nachází další námi osázené místo. Celkem 28 tisíc sazenic na bezmála třech hektarech vysadili pražští lesníci na ploše nacházející se v městské části Praha-Dubeč. „Doufáme, že se nové duby, javory, habry, lípy, buky, lípy, douglasky, borovice a modříny v budoucnu zhostí své funkce větrolamu a ochrání přilehlá místa před poryvy větru,"pokračovala Fišerová.


Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru