dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Lesní království. Poznejte zblízka český les, hrajte si a soutěžte

Lesní království. Poznejte zblízka český les, hrajte si a soutěžte

V sobotu 27. února budou v Nákupním centru Eden ve Vršovicích probíhat soutěže a doprovodný program k výstavě Lesní království.

Od 14 do 17 hodin budete mít možnost vyzkoušet si své znalosti z říše rostlin i zvířat a těšit se můžete také na speciální jelení kvíz nebo soutěžní křížovku.

les-deti-nahled Připraveny jsou dílny, kdy si děti, ale i dospělí, budou moci vyzkoušet svou znalost naší přírody, vyrobit si zvířecí masky, založit si herbář nebo si nechat na obličej namalovat své oblíbené lesní zvíře.

„Výstava Lesní království nabízí dětem netradiční a především blízký pohled na život v českém lese. Pro školy je navíc připraven speciální pracovní sešit s otázkami, které pomohou oživit studium přírodovědy na základní škole“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center společnosti Tesco Stores.

„Cílem expozice je vtáhnout děti zpět do našich lesů a pokusit se v nich znovu probudit zájem o naši nádhernou a jedinečnou českou přírodu.,“ dodává Nejtková.

les-kody-nahled

Každý exponát má vytvořen svůj jedinečný QR kód, který je uvedený na infopanelu hned vedle názvu zvířete, a který se po načtení změní v malou příručku o zvířeti včetně možnosti přehrát si zvuk konkrétního zvířete či ptáka.

„Po dobu trvání výstavy děti soutěžily. Ještě zítra mohou odevzdat soutěžní kupony a v sobotu 27. února vyhlásíme vítěze,“ zve Nejtková.

Výstava je mobilní a 29. února se z Edenu přestěhuje do Liberce, následně do Opavy a Ostravy, Plzně a v květnu se vrátí znovu do Prahy, konkrétně do OC Letňany.  

NC Eden, U Slavie 1527, Praha 10.

 

 


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru