dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Volby 2014

LES, Piráti a Nezávislí v Praze 1 chtějí lesopark či obnovení dětského kina

Kandidáty a priority představilo volební sdružení LES, Piráti a Nezávislí, které kandiduje v Praze 1. Do voleb jdou s heslem Rovnováha-Otevřenost-Život. Chtějí lesopark od Štvanice k Muzeu nebo třeba obnovení dětského kina Sluníčko.

Lídr kandidátky, mediátor Jan Václav Čep, řekl, že by v Praze 1 chtěl zavést vídeňský model, aby si každý kavárník mohl dát ven stoleček. „Pokud by ho dal tak, že by neprošla matka s kočárkem či neprojel vozíčkář, lidé by na to upozornili,“ řekl.

Hudebník Robert Jíša, který se o přízeň voličů uchází z druhé příčky, by rád na nějakém z míst první městské části obnovil kino Sluníčko, které kdysi bylo ve sklepě někdejšího Dětského domu na pěší zóně, v ulici Na Příkopech. Promítali tam filmy pro děti, bez násilí, bez stříleček. Chtěl by též, aby živá kultura nebyla závislá na politických rozhodnutích.

Trojka kandidátky, politoložka, překladatelka a aktivistka Kateřina Jacques, by chtěla radnici otevřít veřejnosti. „Občan by měl být silný a radnice vlídná,“ řekla. Jako aktivní občanka a bývalá poslankyně umí podle svých slov skloubit roli aktivistky i političky. Byla by ráda, kdyby byl brán v potaz hlas občanů co se týče třeba Kampy nebo zrušení parkoviště na Malostranském náměstí, k čemuž iniciovala petici, kterou podepsaly tisíce lidí.

Další z kandidátů, architekt Tomáš Vích, by chtěl, aby se zprovozněním tunelové komplexu Blanka, kudy by projížděla auta, dal prostor vzniku velkého lesoparku v Praze. Připomněl, že v místě magistrály stály v 19. století staré hradby. Dnes by podél magistrály mohly být sady. Lesopark by mohl vést od Štvanice až po Muzeum, navazoval by na Riegrovy sady. Co se týče případných koalic, po volbách by subjekt šel nejraději do koalice se Stranou zelených, která v Praze 1 kandiduje společně se spolkem Pro Jedničku.

V rámci tiskové konference bylo ze strany médií otevřeno, že na kandidátce jsou sice zástupci Pirátů, jejich republikový výbor ale jedničkovou koalici neschválil. Přítomný předseda pražských Pirátů Ondřej Profant uvedl, že oficiálně Piráti za koalicí nestojí, koalice ale naplňuje jejich program. Kandidát za Piráty Artuš Rawa dodal, že Piráti jsou svobodomyslnou stranou. Proti rozhodnutí republikového výboru se odvolá, ostatní orgány Pirátů koalici schválily.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru