dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Lendlův Mucha táhne, za měsíc vidělo výstavu 50 tisíc lidí
Kolekci plakátů Alfonse Muchy lze vidět v Obecním domě do července. Foto: www.lendl-mucha.cz

Lendlův Mucha táhne, za měsíc vidělo výstavu 50 tisíc lidí

Zájem o unikátní výstavu díla Alfonse Muchy ze sbírky tenisty Ivana Lendla je obrovský a ani měsíc po jejím zahájení neupadá. Zítra, 32 dní od jejího otevření, projde branami Obecního domu v Praze již padesátitisící návštěvník. Jubilejního hosta očekávají organizátoři krátce po 10. hodině, kdy bude výstava otevřena.

„Čekali jsme, že o tuto exkluzivní výstavu bude zájem, ale že bude až tak veliký, překvapilo i nás. Sbírka plakátů je sama o sobě velmi kvalitní. A přestože je Alfons Mucha uznávaným světovým autorem, pro Čechy stále zůstává národním malířem,“ říká Richard Fuxa, předseda správní rady Nadačního fondu Richarda Fuxy, který sbírku v Praze představil.

Sbírka plakátů Alfonse Muchy aspiruje na jednu z nejnavštěvovanějších výstav výtvarného umění v historii České republiky.

Vyšší návštěvnost výstavy je o víkendech, ale rekordní počty návštěvníků připadly na sváteční dny 1. a 8. května, v nichž expozici shlédlo vždy téměř 2 500 zájemců. Průměrná návštěvnost za den se pohybuje okolo 1 500 hostů.

Zájem o artefakty

Velký zájem vzbuzuje nejen samotná expozice, ale i široká škála artefaktů, které si návštěvníci mohou odnést na památku.

Mezi hodnotnými předměty nechybí unikátní světová publikace s díly Alfonse Muchy, hedvábné šátky a šály s motivy Muchových děl či originální reprodukce plakátů v reálné velikosti.

Výstava bude otevřena až do 31. července letošního roku každý den v týdnu, od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru