Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lékařská pohotovost v Praze 11 bude pokračovat minimálně do konce roku 2025
Pohotovost sídlí v Poliklinice EUC Šustova. Foto: euc.cz

Lékařská pohotovost v Praze 11 bude pokračovat minimálně do konce roku 2025

Ve čtvrtek 16. listopadu podepsalo vedení Prahy 11 „Smlouvu o zajištění poskytování lékařské pohotovostní služby a lékárenské pohotovostní služby”. Tím bude lékařská pohotovost pro dospělé pokračovat minimálně další dva roky. Městská část o tom informovala na svém webu.

Pohotovost sídlí v Poliklinice EUC Šustova nedaleko metra Chodov. Současná smlouva měla vyprší ke konci letošního roku. Aktuálním podpisem s EUC Klinikou je zajištěn provoz na roky 2024 a 2025. Provoz stojí městskou část měsíčně půl milionu korun. 

Smlouvu s EUC Klinika podepsali místostarosta pro sociální věci a zdravotnictví Jan Jaroš (Praha 11 Sobě) spolu se starostkou Šárkou Zdeňkovou (Hnutí pro Prahu 11) a výkonným ředitelem EUC Klinik Janem Šlajsem. 

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo provoz pohotovosti zachovat, byl to i závazek z naší koaliční smlouvy. Samozřejmě bychom chtěli pohotovost rozšířit i o dětskou část. Jenže to není tak jednoduché – málokdo si uvědomuje, že jen pediatrické oddělení potřebuje přibližně dvacet zdravotníků. To při akutním nedostatku pediatrů opravdu není jednoduché. Nicméně i na tom intenzivně pracujeme,“ řekl Jaroš. 

„Pro mě byl podpis smlouvy slavnostní moment. V lednu to budou čtyři roky, co jsem spoluorganizovala petici za její zachování. Děkuji všem, kteří zachování naší pohotovosti přispěli,“ doplnila starostka Zdeňková. 

V metropoli je v současné době šest pohotovostních služeb pro dospělé – kromě Polikliniky EUS je také v Thomayerově nemocnici, ve FN Motol, v Nemocnici na Bulovce, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Ústřední vojenské nemocnici. 

Praha 11 je jedinou městskou částí, která tuto službu nabízí. Do roku 2019 ji zajišťovala i Praha 10 v Poliklinice Malešice. Městská část pohotovost ročně financovala zhruba deseti miliony korun. Byť o obnovení uvažuje, zatím k tomu nedošlo.


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru