Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Lékařská pohotovost v Praze 11 bude pokračovat minimálně do konce roku 2025
Pohotovost sídlí v Poliklinice EUC Šustova. Foto: euc.cz

Lékařská pohotovost v Praze 11 bude pokračovat minimálně do konce roku 2025

Ve čtvrtek 16. listopadu podepsalo vedení Prahy 11 „Smlouvu o zajištění poskytování lékařské pohotovostní služby a lékárenské pohotovostní služby”. Tím bude lékařská pohotovost pro dospělé pokračovat minimálně další dva roky. Městská část o tom informovala na svém webu.

Pohotovost sídlí v Poliklinice EUC Šustova nedaleko metra Chodov. Současná smlouva měla vyprší ke konci letošního roku. Aktuálním podpisem s EUC Klinikou je zajištěn provoz na roky 2024 a 2025. Provoz stojí městskou část měsíčně půl milionu korun. 

Smlouvu s EUC Klinika podepsali místostarosta pro sociální věci a zdravotnictví Jan Jaroš (Praha 11 Sobě) spolu se starostkou Šárkou Zdeňkovou (Hnutí pro Prahu 11) a výkonným ředitelem EUC Klinik Janem Šlajsem. 

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo provoz pohotovosti zachovat, byl to i závazek z naší koaliční smlouvy. Samozřejmě bychom chtěli pohotovost rozšířit i o dětskou část. Jenže to není tak jednoduché – málokdo si uvědomuje, že jen pediatrické oddělení potřebuje přibližně dvacet zdravotníků. To při akutním nedostatku pediatrů opravdu není jednoduché. Nicméně i na tom intenzivně pracujeme,“ řekl Jaroš. 

„Pro mě byl podpis smlouvy slavnostní moment. V lednu to budou čtyři roky, co jsem spoluorganizovala petici za její zachování. Děkuji všem, kteří zachování naší pohotovosti přispěli,“ doplnila starostka Zdeňková. 

V metropoli je v současné době šest pohotovostních služeb pro dospělé – kromě Polikliniky EUS je také v Thomayerově nemocnici, ve FN Motol, v Nemocnici na Bulovce, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Ústřední vojenské nemocnici. 

Praha 11 je jedinou městskou částí, která tuto službu nabízí. Do roku 2019 ji zajišťovala i Praha 10 v Poliklinice Malešice. Městská část pohotovost ročně financovala zhruba deseti miliony korun. Byť o obnovení uvažuje, zatím k tomu nedošlo.


Autor: puc

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru