dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Lékařská komora koupila funkcionalistickou budovu pro své nové sídlo, pojmenuje ho Dům lékařů
Funkcionalistická budova v Drahobejlově ulici má nového majitele. Foto: archiv

Lékařská komora koupila funkcionalistickou budovu pro své nové sídlo, pojmenuje ho Dům lékařů

Fond Arcona Property Fund uskutečníl minulý týden prodej jedné z nemovitostí ze svého pražského portfolia. Kupujícím administrativní funkcionalistické budovy v Drahobejlově ulici na Praze 9 je Česká lékařská komora (ČLK), která dlouhodobě hledala budovu pro své nové sídlo.

Budova navržená architektem Richardem Goldreichem v roce 1931 poskytuje více než 2500 metrů čtverečních pronajímatelných prostor v pěti nadzemních podlažích a devět parkovacích míst. Objekt nabízí dobrou dopravní dostupnost a plnou občanskou vybavenost – ve dvouminutové docházkové vzdálenosti se nacházejí O2 Arena a nákupní centrum Galerie Harfa.

„Transakci s podobnou organizací jsme na českém trhu realizovali poprvé. Máme radost, že tuto nemovitost odkoupila tak prestižní organizace jako ČLK, jež má ještě delší historii než sama prodávaná nemovitost,“ uvedl výkonný ředitel Arcona Capital Fund Management Guy Barker.

Celá oblast prochází v posledních letech proměnou a díky blízkosti centra města se z ní stává stále atraktivnější obchodní i rezidenční lokalita. „V zakoupené nemovitosti zřídíme naše nové reprezentativní sídlo, které se bude nazývat Dům lékařů a bude sloužit nejen jako školicí a konferenční centrum komory, ale bude také místem, kde se mohou lékaři celé ČR setkávat. ČLK tím navazuje na tradici Komory lékařů Království českého založené již roku 1893,“ uvedl prezident lékařské komory Milan Kubek.

ČLK je stavovská organizace sdružující všechny lékaře na území České republiky, v současnosti má 52 000 členů. Agentem, který transakci zprostředkoval, je pobočka německé společnosti Engel & Völkers, zaměřující se na segment prémiových nemovitostí. Kupující dále využil služeb právní kanceláře Havel, Holásek & Partners.


Další krátké zprávy
Nahoru