dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražský život

Lehátka na Roztylském náměstí se osvědčila, příští rok přibudou v dalších lokalitách

Rok zkušebního provozu lehátek v parku na Roztylském náměstí na Spořilově ukázal, že se tato bezplatná letní služba občanům osvědčila. Lidé si dvacet lehátek, na kterých se mohou slunit a odpočívat, oblíbili, v parku se v letních měsících zvedla návštěvnost. Doposud nebyl zaznamenán žádný případ krádeže nebo vandalismu.

„Máme za sebou rok provozu, prakticky dvě sezóny, zahajovali jsme loni touto dobou, a zkušenosti jsou více než dobré,“ uvedl radní Praha 4 pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák). „Park na Roztylském náměstí se stal cílem návštěv lidí z blízkého i z širšího okolí. Velmi početnou skupinou návštěvníků jsou matky s dětmi,“ pokračoval.

Novinkou letošní sezóny jsou parková ležadla, která doplní dosavadní lehátka. Prvních pět kusů se objeví zanedlouho v travnaté části parku a v budoucnu by mohl jejich počet vzrůst tak, že by mohly zcela nahradit subtilní  plátěná lehátka.

„Po pozitivním ohlasu a dobrých zkušenostech bychom v příštím roce chtěli rozšířit nabídku lehátek i do dalších zelených lokalit v Praze 4,“ uvedl dále radní Ondřej Růžička. Lehátka a ležadla budou veřejnosti na Roztylském náměstí k dispozici až do poloviny října.


Další články
Nahoru