Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Letní PrahaVíkendové tipy

Legendární Praha. Hra láká k objevování

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout hlavu k fasádě, kterou zrovna míjí. To se rozhodli změnit knihovníci z poboček, které se zapojily do přípravy hry Legendární Praha využívající prvky questingu (hledaček). 

„Knihovníci jsou přeborníci ve vyhledávání zajímavých informací a jejich skládání do nových obrazů, které se mohou spojit do příběhů. Zároveň mají velkou touhu předávat je dál, a to co nejzábavnější formou. Questing je také o předávání informací: těch, které jsme získali čtením, tím, že při cestě do knihovny pozorujeme okolí a všímáme si ho, nebo tím, že posloucháme vyprávění místních obyvatel, kteří knihovnu navštěvují. Legendární Praha toto vše spojuje a upozorňuje na to, v jak zajímavém prostředí jsou knihovny umístěné a vyzývá k jeho objevování,“ vysvětluje koordinátorka hry Eliška Fuxová z pobočky Školská.

Legendární Praha nabízí možnost projít v rámci osmnácti připravených tras známá, míjená, ale i zcela neznámá místa v okolí knihoven a všímat si tak detailů historických, architektonických i přírodních. Umožňují to připravené otázky, které jsou navázány na kratší i delší trasy. Celou hru pak rámuje příběh z uzavřené knihovny, kde se k životu probudil dlouho zahálející Koniáš a chrastí zápalkami. Cílem hráčů je překazit jeho plány a sestavit Klíč, tedy seznam titulů, které si vložil na svůj seznam knih určených ke zničení, a tím je zachránit.

Hlavní přínos pro hráče je radost z pohybu a z poznávání a objevování města. Ať už tím myslíme objevování nových koutů Prahy nebo nový pohled na věci, kolem kterých chodíme každý den. Hra má být radost, proto není nutné absolvovat všechny trasy a to, jestli hráč projde jednu, nebo deset, je jen na jeho rozhodnutí. V každém případě doporučujeme se v některé ze zapojených poboček zastavit pro herní plán, který pomůže přehledně sestavit celý Koniášův Klíc a zároveň je to i hezký suvenýr.

Úplné informace o trasách a zapojených knihovnách, včetně otázek, najdou zájemci na webové stránce www.legendarnipraha.cz


 


Autor: TZ, red

Dny Prahy 11: Olympic

7. září 2022 v 09:49

Nestárnoucí legenda, která stála u zrodu české rockové hudby zahraje v parku u Chodovské tvrze v rámci letošních Dnů Prahy 11 v pátek 9. září ve 20 hodin.

Rozloučení s prázdninami v H55

29. srpna 2022 v 08:28

Jak jinak se rozloučit s prázdninami než tancem? Děti si mohou ve středu 31. srpna zatančit s herečkou a tanečnicí Henrietou Hornáčkovou, kterou znají z České televize Déčko z pořadu Tance z pohádkového rance.

Pohádky Na Dvorečku: Kašpárek a Honza v pekle

29. srpna 2022 v 08:19

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná i v srpnu v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Open-air koncert ve Valdštejnské zahradě

28. srpna 2022 v 11:48

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se počátkem 88. koncertní sezóny vrací do Valdštejnské zahrady. Oblíbený koncert pro všechny milovníky hudby se letos opět ponese ve filmovém duchu. 

Konec léta na Devítce zpestří filmy letního kina

27. srpna 2022 v 09:36

Čtyři filmy připravila Praha 9 v Parku Přátelství. Začínají ve 20:30 hodin.

Festival: VIZ-AIR-KA

27. srpna 2022 v 07:21

Druhý ročník jednodenního hudebního festivalu v údolí Tiché Šárky na Praze 6 v neděli 28. srpna. Vystoupí Bardolino, RAZAM a Iva Marešová a Shahab Tolouie Trio.

Den s pražskou policií

26. srpna 2022 v 18:44

V Zoo Praha se bude konat v sobotu 27. srpna Den s pražskou policií.

Praha 14: Dnešní Farmářské trhy na Černém Mostě

26. srpna 2022 v 09:38

Kromě bohaté nabídky ovoce a zeleniny českých zemědělců je nově v nabídce trhů u stanice metra Černý Most také burčák a dračí ovoce přímo od pěstitelů z jižní části Kanárských ostrovů.

Hudební Vzlet pokračuje v rytmu jazzu

26. srpna 2022 v 07:43

Koncertní série Hudební Vzlet v pražském multifunkčním prostoru Vzlet pokračuje 30. srpna v rytmu jazzu a to hned dvojkoncertem.

Se starostkou okolo Pětky: Proměny Motolského údolí

25. srpna 2022 v 15:41

Chcete poznat údolí Motolského potoka? Na procházce se starostkou Prahy 5 Renátou Zajíčkovou se v neděli 28. srpna dozvíte nejen o historii tohoto území, ale i o připravovaném projektu Motolka.

Letní kino: Prvok, Šampón, Tečka a Karel

25. srpna 2022 v 07:48

Dnes od 20:30 můžete vidět film Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Praha 13 zve na Koncert pro park

24. srpna 2022 v 17:54

Dvacátý ročník tradiční hudební události konce prázdnin, Koncert pro park, se koná 31. srpna od 14 hodin.

Festival lidových řemesel vás přenese do středověku

24. srpna 2022 v 07:50

Poslední prázdninovou sobotu 27. srpna můžete oslavit v Galerii Harfa konec prázdnin s Festivalem lidových řemesel. Děti se pobaví u historických her nebo v kreativních dílnách, rodiče mohou zároveň v nákupním centru vyřešit školní nákupy. 

Další články
Nahoru