Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Letní PrahaVíkendové tipy

Legendární Praha. Hra láká k objevování

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout hlavu k fasádě, kterou zrovna míjí. To se rozhodli změnit knihovníci z poboček, které se zapojily do přípravy hry Legendární Praha využívající prvky questingu (hledaček). 

„Knihovníci jsou přeborníci ve vyhledávání zajímavých informací a jejich skládání do nových obrazů, které se mohou spojit do příběhů. Zároveň mají velkou touhu předávat je dál, a to co nejzábavnější formou. Questing je také o předávání informací: těch, které jsme získali čtením, tím, že při cestě do knihovny pozorujeme okolí a všímáme si ho, nebo tím, že posloucháme vyprávění místních obyvatel, kteří knihovnu navštěvují. Legendární Praha toto vše spojuje a upozorňuje na to, v jak zajímavém prostředí jsou knihovny umístěné a vyzývá k jeho objevování,“ vysvětluje koordinátorka hry Eliška Fuxová z pobočky Školská.

Legendární Praha nabízí možnost projít v rámci osmnácti připravených tras známá, míjená, ale i zcela neznámá místa v okolí knihoven a všímat si tak detailů historických, architektonických i přírodních. Umožňují to připravené otázky, které jsou navázány na kratší i delší trasy. Celou hru pak rámuje příběh z uzavřené knihovny, kde se k životu probudil dlouho zahálející Koniáš a chrastí zápalkami. Cílem hráčů je překazit jeho plány a sestavit Klíč, tedy seznam titulů, které si vložil na svůj seznam knih určených ke zničení, a tím je zachránit.

Hlavní přínos pro hráče je radost z pohybu a z poznávání a objevování města. Ať už tím myslíme objevování nových koutů Prahy nebo nový pohled na věci, kolem kterých chodíme každý den. Hra má být radost, proto není nutné absolvovat všechny trasy a to, jestli hráč projde jednu, nebo deset, je jen na jeho rozhodnutí. V každém případě doporučujeme se v některé ze zapojených poboček zastavit pro herní plán, který pomůže přehledně sestavit celý Koniášův Klíc a zároveň je to i hezký suvenýr.

Úplné informace o trasách a zapojených knihovnách, včetně otázek, najdou zájemci na webové stránce www.legendarnipraha.cz


 


Dvě dámy vystavují do konce července v Galerii 9

Dnes v 10:10

V přízemí historické budovy vysočanské radnice najdete díla Aleny Novotné a Lei Brodové.

Praha 8 zve na Karlínské náměstí, bude se zpívat

Dnes v 09:44

Velké finále pěvecké soutěže začne dnes ve 14 hodin. Finalisté vystoupí s živou kapelou a s nimi i další hosté.

Prosecká zastaveníčka zvou na čtvrtý koncert

Včera v 10:10

Čtvrtý z koncertů z cyklu Prosecká zastaveníčka se uskuteční 27. července v 18 hodin, vstup volný. Návštěvníci koncertů se musí řídit aktuálními protiepidemickými opatřeními.

V sobotu se otevře zámek a park Veltrusy

23. července 2021 v 11:30

Dva nové prohlídkové okruhy v hlavní zámecké budově – Zlaté časy ve službách císařovny a Rodinný život pana hraběte se 24. července otevírají veřejnosti.

V Praze 6 je druhé letní kino

23. července 2021 v 11:00

Kromě do Letní kino u Keplera můžete v Praze 6 navštívit i letní kino v Klubovně.

Expozici novodobých dějin v Česku najdete v Národním muzeu

23. července 2021 v 09:18

Národní muzeum otevřelo novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské...

Prázdninová soutěž Bezpečné léto pokračuje

23. července 2021 v 06:59

V Praze 8 pokračuje prázdninová soutěž odbor zdravotnictví a sociálních služeb Bezpečné léto.

Co v sobotu na trzích v Praze 6? Ochutnejte hmyz tepelně upravený

22. července 2021 v 09:59

Trhy na Kulaťáku se konají v sobotu 24. července od 8 hodin.

Praha 9 pro děti: O pejskovi a kočičce

19. července 2021 v 09:41

Na pohádku pro nejmenší zve 27. července radnice Prahy 9.

Hudba pro kratochvíli v Parku Přátelství

17. července 2021 v 09:56

Třetí z koncertů z cyklu Prosecká zastaveníčka se uskuteční 20. července v 18 hodin, vstup volný. Návštěvníci koncertů se musí řídit aktuálními protiepidemickými opatřeními.

Muzika v Parku nabídne koncerty v Riegrových sadech

15. července 2021 v 08:10

Atraktivní místo s omezeným počtem diváků, kde lze vidět české kapely. To je pražský letní festival Muzika v parku, který vznikl loni v Riegrových sadech. Akce, na které o prázdninách postupně zahrají známé české kapely naživo na historickém pódiu, vstupuje do druhého ročníku. Letos nabídne...

Další články
Nahoru