Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letní PrahaVíkendové tipy

Legendární Praha. Hra láká k objevování

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout hlavu k fasádě, kterou zrovna míjí. To se rozhodli změnit knihovníci z poboček, které se zapojily do přípravy hry Legendární Praha využívající prvky questingu (hledaček). 

„Knihovníci jsou přeborníci ve vyhledávání zajímavých informací a jejich skládání do nových obrazů, které se mohou spojit do příběhů. Zároveň mají velkou touhu předávat je dál, a to co nejzábavnější formou. Questing je také o předávání informací: těch, které jsme získali čtením, tím, že při cestě do knihovny pozorujeme okolí a všímáme si ho, nebo tím, že posloucháme vyprávění místních obyvatel, kteří knihovnu navštěvují. Legendární Praha toto vše spojuje a upozorňuje na to, v jak zajímavém prostředí jsou knihovny umístěné a vyzývá k jeho objevování,“ vysvětluje koordinátorka hry Eliška Fuxová z pobočky Školská.

Legendární Praha nabízí možnost projít v rámci osmnácti připravených tras známá, míjená, ale i zcela neznámá místa v okolí knihoven a všímat si tak detailů historických, architektonických i přírodních. Umožňují to připravené otázky, které jsou navázány na kratší i delší trasy. Celou hru pak rámuje příběh z uzavřené knihovny, kde se k životu probudil dlouho zahálející Koniáš a chrastí zápalkami. Cílem hráčů je překazit jeho plány a sestavit Klíč, tedy seznam titulů, které si vložil na svůj seznam knih určených ke zničení, a tím je zachránit.

Hlavní přínos pro hráče je radost z pohybu a z poznávání a objevování města. Ať už tím myslíme objevování nových koutů Prahy nebo nový pohled na věci, kolem kterých chodíme každý den. Hra má být radost, proto není nutné absolvovat všechny trasy a to, jestli hráč projde jednu, nebo deset, je jen na jeho rozhodnutí. V každém případě doporučujeme se v některé ze zapojených poboček zastavit pro herní plán, který pomůže přehledně sestavit celý Koniášův Klíc a zároveň je to i hezký suvenýr.

Úplné informace o trasách a zapojených knihovnách, včetně otázek, najdou zájemci na webové stránce www.legendarnipraha.cz


 


Autor: TZ, red

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Koncert pro park již v neděli 3. září

1. září 2023 v 07:24

Již v neděli 3. září se uskuteční í v Centrálním parku Prahy 13 jednadvacátý ročník tradiční akce Koncert pro park. 

Praha 13: Turnaj v minigolfu je zrušen

28. srpna 2023 ve 12:27

Turnaj v minigolfu v Centrálním parku Prahy 13 se měl konat v úterý 29. srpna od 10 hodin. Z důvodu nepříznivého počasí je turnaj v minigolfu zrušen, náhradní termín bude zveřejněn v nejbližší době. 

Začíná Dejvické divadelní léto

26. srpna 2023 v 09:49

Zahrádku Klubovny v Praze 6 zabralo divadelní šapito. Ve čtyřech dnech se odehrají čtyři inscenace renomovaných pražských spolků. O víkendu pak můžete vzít děti na odpolední dětská představení se vstupem zdarma.

Letní kino Zahrada: Můžem i s mužem

25. srpna 2023 v 07:36

Můžem i s mužem, NEromantickou komedii plnou smíchu, sebeironie a krutých pravd ze života promítá letní kino Zahrada v pondělí 4. září od 20:30 hodin.

Třebonické letní hry, vstup je zdarma

23. srpna 2023 ve 14:38

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly.

Letní kino v botanické zahradě

23. srpna 2023 v 06:16

Promítání pod širým nebem v Botanické zahradě v Troji nabídne dva filmové večery v pátek 1. září a sobotu 2. září za zvýhodněnou cenu.

Praha 14: Svatobartolomějská pouť v Kyjích

21. srpna 2023 v 09:19

V Kostele svatého Bartoloměje v Kyjích, na Farní zahradě, v Šimanovské ulici a v Kulturním domě KD Kyje se 26. srpna a 27. srpna koná Svatobartolomějská pouť.

Praha 10: 68 objektivem Františka Dostála, vršovického fotografa

21. srpna 2023 v 07:40

Dnes je to 55 let okamžiku, kdy do Československa vpadla vojska Varšavské smlouvy a začala okupace. Praha 10 si 21. srpen 1968 připomíná výstavou před OC Cíl na Zahradním Městě

Zažij Itálii na Střeleckém ostrově

21. srpna 2023 v 06:05

Dva dny plné italské kuchyně, různých druhů prosecca a vín ze všech regionů Itálie 25. a 26. srpna na Střeleckém ostrově v Praze 1.

Park Portheimka: Lazer Viking a Nika

18. srpna 2023 v 07:26

Portheimka ožije ve čtvrtek 24. srpna v 17:30 hudbou. Druhý koncert ze série United Prague 5 se bude konat v parku Portheimka u metra Anděl.

Koncert Prahy 2 na Karlově náměstí

17. srpna 2023 v 17:51

Poslední koncert Prahy 2 z cyklu Hudba v parcích se koná 23. srpna na Karlově náměstí. Koncert začne v 18 hodin a je zdarma.

Vintage oblečení, módní přehlídku a streetfood nabídne Food & Vintage Market

16. srpna 2023 v 07:07

Holešovická tržnice ve spolupráci se startupem Leepa přinese do areálu tržnice 19. srpna jedinečnou akci Food & Vintage Market. Návštěvníci se mohou těšit nejen na možnost nakoupit unikátní second hand fashion kousky a ochutnat to nejlepší z Food Truck Pointu, ale také zažít jedinečnou...

Další články
Nahoru