Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Letní PrahaVíkendové tipy

Legendární Praha. Hra láká k objevování

Knihovna má po celé Praze celkem 44 kamenných poboček a také několik desítek stanic pojízdné knihovny. Každá z adres ve svém okolí ukrývá mnoho zajímavých detailů našeho města nebo vybízí k delší vycházce do okolní přírody. Mnohé z toho člověk v běžném dni přehlédne, protože nemá čas zvednout hlavu k fasádě, kterou zrovna míjí. To se rozhodli změnit knihovníci z poboček, které se zapojily do přípravy hry Legendární Praha využívající prvky questingu (hledaček). 

„Knihovníci jsou přeborníci ve vyhledávání zajímavých informací a jejich skládání do nových obrazů, které se mohou spojit do příběhů. Zároveň mají velkou touhu předávat je dál, a to co nejzábavnější formou. Questing je také o předávání informací: těch, které jsme získali čtením, tím, že při cestě do knihovny pozorujeme okolí a všímáme si ho, nebo tím, že posloucháme vyprávění místních obyvatel, kteří knihovnu navštěvují. Legendární Praha toto vše spojuje a upozorňuje na to, v jak zajímavém prostředí jsou knihovny umístěné a vyzývá k jeho objevování,“ vysvětluje koordinátorka hry Eliška Fuxová z pobočky Školská.

Legendární Praha nabízí možnost projít v rámci osmnácti připravených tras známá, míjená, ale i zcela neznámá místa v okolí knihoven a všímat si tak detailů historických, architektonických i přírodních. Umožňují to připravené otázky, které jsou navázány na kratší i delší trasy. Celou hru pak rámuje příběh z uzavřené knihovny, kde se k životu probudil dlouho zahálející Koniáš a chrastí zápalkami. Cílem hráčů je překazit jeho plány a sestavit Klíč, tedy seznam titulů, které si vložil na svůj seznam knih určených ke zničení, a tím je zachránit.

Hlavní přínos pro hráče je radost z pohybu a z poznávání a objevování města. Ať už tím myslíme objevování nových koutů Prahy nebo nový pohled na věci, kolem kterých chodíme každý den. Hra má být radost, proto není nutné absolvovat všechny trasy a to, jestli hráč projde jednu, nebo deset, je jen na jeho rozhodnutí. V každém případě doporučujeme se v některé ze zapojených poboček zastavit pro herní plán, který pomůže přehledně sestavit celý Koniášův Klíc a zároveň je to i hezký suvenýr.

Úplné informace o trasách a zapojených knihovnách, včetně otázek, najdou zájemci na webové stránce www.legendarnipraha.cz


 


Autor: TZ, red

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Prázdninový provoz školek a družin v Praze 4 bude řešen jako loni

27. února 2022 ve 12:15

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom stejné řešení. Ve středu 24. února ho schválilo vedení městské části. Informoval o tom mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Všechny mateřské školy budou otevřeny po celý červenec, v srpnu bude jejich provoz přerušen, a to až...

Další články
Nahoru