dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
Zpravodajství

Legendární architekt Jan Gehl na návštěvě Prahy

Jeden z nejvýznamnějších urbanistů současné doby, Jan Gehl, přijíždí do Prahy. V pondělí 17. října bude v Betlémské kapli přednášet o veřejném prostoru, jeho proměnách a životě lidí v něm.

Dánský urbanista Jan Gehl se proslavil především jako odborník na veřejný prostor a život v něm. Jeho přístup je založen na podrobném výzkumu, jak se lidé ve veřejném prostoru chovají a co přispívá k tomu, aby se v něm cítili dobře. Metropolím po celém světě Gehl radí, jak vytvářet příjemná městská prostranství. Jeho služeb využívá Londýn, Vídeň, Kodaň, Oslo, Moskva, New York, Los Angeles, San Francisco, Sydney, Melbourne a další.

Jako mladý architekt se Gehl zkraje 60. let proslavil uzavřením kodaňské ulice Strøget pro automobily – třída se tehdy se svými 1,1 kilometry stala nejdelší pěší zónou na světě. Principy svého přístupu k utváření městských prostranství formuloval Gehl v různých publikacích, z nichž byly do češtiny přeloženy Život mezi budovami, Nové městské prostory a především Města pro lidi. Dlouhodobé zkušenosti Gehl uplatňuje při výzkumu i ve své praxi, působil jako profesor na Dánské královské akademii výtvarných umění, založil poradenskou kancelář Gehl Architects.

Přenáška, která se uskuteční v pondělí 17. října od 18 hodin v Betlémské kapli, je zdarma. Proběhne v anglickém jazyce s tlumočením.

Knihu si můžete se slevou 16% objednat: Města pro lidi

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru