dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
LeDní Letná láká na nový cirkus, divadlo, svařák a vyhřáté šapitó
Loser(s) hledají své štěstí. Foto: Karel Vojkovský / vojkovsky.com

LeDní Letná láká na nový cirkus, divadlo, svařák a vyhřáté šapitó

Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil od 2. prosince do 12. ledna na výstavišti v pražských Holešovicích novinku – Vánoční speciál nazvaný LeDní Letná.

Ve vyhřátém šapitó nabídne velkou sérii úspěšného představení Loser(s) souboru DaeMen, dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy.

„Chceme přenést cirkusovou a přátelskou atmosféru Letní Letné i do vánočního času, který je naplněn setkáváním přátel, rodin a dětí. Nabízíme magickou atmosféru představení ve vyhřátém šapitó, s vůní svařáku, ověnčeným vločkami sněhu. A to nejen večer s programem pro dospělé, ale také během adventních víkendů s rodiči a jejich dětmi,” vysvětluje ředitel festivalu Jiří Turek. LeDní Letnou s vyhřátým stanem a kavárnou najdete přímo před Průmyslovým palácem za vstupní branou na výstaviště.

Blíže k programu:

daemen-foto-www-frantisekortmann1-mail_1-nahled Celkem třináctkrát včetně silvestrovského speciálu uvidí diváci na LeDní Letné představení Loser(s) souboru DaeMen, které mělo úspěšnou premiéru na letošní Letní Letné. Akrobatické duo DaeMen, vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent, oslovilo uznávaného choreografa Jarka Cemerka, pod jehož vedením vzniklo představení plné vzdušné i pozemní akrobacie, současného tance, humoru a živé hudby beatboxera En.drua.

Cirkus Mlejn na LeDní Letné uvede nové představení Fer Play, akrobatické pojednání o hravosti lidského druhu za přítomnosti kovu, divadlo Vosto5 pak představení Slzy ošlehaných mužů a Stand´artní kabaret. Mikulášský večer bude patřit klaunskému představení Angel-y, ve kterém se setkaly herečka Vanda Hybnerová a slovenská performerka Lucie Kašiarová. 6. prosince láká LeDní Letná na živé vydání stand up show Na stojáka! s Ester Kočičkovou, Richardem Nedvědem a Danielem Čechem.

Na konci roku nebude chybět ani speciální novocirkusový silvestrovský program.

O adventních víkendech se malí i velcí mohou těšit například na Materska.com, Už jsme doma, Divadlo ANPU, představení Krysáci od Buchet a loutek s živým hudebním doprovodem kapely Už jsme doma a další. Odpoledne 7. prosince proběhne ve znamení Rádia Junior s workshopy, zpíváním koled, výrobou vánočních ozdob a koncertem Yellow Sisters – to vše zdarma.

Přesný program je uveden na www.letniletna.cz.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru