dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Léčebná metoda Su-Jok podruhé: přilepte si semínka náplastí na ruku. Vybírejte podle tvaru
Ilustrační foto: archiv

Léčebná metoda Su-Jok podruhé: přilepte si semínka náplastí na ruku. Vybírejte podle tvaru

O metodě Su-Jok, kterou v Česku propaguje léčitel Josef Schrötter, jsme nedávno psali. Spočívá v tom, že na ruce nacházíme body související s vnitřními orgány a pomocí stlačování příslušných bodů si můžeme pomoci při bolesti nebo onemocnění.

Poměrně nedávno bylo také zjištěno, že na náš organismus mají vliv i semena rostlin. „Každé semínko a semeno má po určitou dobu energii, aby z nich mohli vyrůstat jejich následovníci,“ říká léčitel. Podle něj semena vyzařují energii v určitých vlnách a stimulují tak body, které na naší ruce souvisí s vnitřními orgány.

Je proto důležité podle našeho prvního článku o Su-Joku najít na ruce bolestivé body a na ně umísťovat vybraná semena, která zalepíme náplastí. První článek o Su-Joku na serveru Pražský patriot si PŘEČTĚTE ZDE.

Semena na léčení bychom si měli vybírat podle vlastní intuice. Pomoci by nám v tom měl například jejich tvar.

Semena lehká a dlouhá (semena větru)
Vybíráme, pokud chceme zlepšit funkci jater a žlučníku, ale také svalů a kloubů. Výborná jsou i na snížení otoků. Nejlépe se hodí zelená s nakyslou chutí.

Semena rýhovaná (semena chladu)
Používají se při nemocech močového měchýře a ledvin. Jsou také vhodná ke snížení tělesné teploty a léčení hnisavých ložisek. Ideální jsou černé barvy a lehce slané chuti.

Semena oválná (semena tepla)
Normalizují srdeční činnost, funkci cév a tenkého střeva. Používáme je také při astmatu nebo u zlomenin. V tomto případě volíme červená semena s pálivou chutí.

Semena polokulová (semena sucha)
Používáme při nemocech plic, sliznic, kůže a tlustého střeva. Měla by být hnědá a nahořklá.

Semena kulatá (semena horka)
Výborná k hojení ran, ke zlepšení imunity, ke zklidnění, i psychickému. Doporučují se semena oranžová se svěží chutí.

Semena oválná a vrásčitá (semena vláhy)
Jsou vhodná ke zlepšení činnosti žaludku, žlučníku a střevního traktu. Ideální jsou žlutá a nasládlá.

Jiným vodítkem k výběru správných semen může být také srovnání jejich tvaru s telesnými orgány. Například ledviny – fazole, srdce – semeno tykve, mozek – vlašský ořech, oko – černý pepř, hrách, slinivka – hroznová pecka. 

su-jok-nahled Svou roli hraje i barva – například zelená semínka se používají na otoky, svědění, červená na srdeční a cévní potíže atd.

Kdybychom chtěli umocnit energii semínek, stačí je nechat asi hodinu na sluníčku. Na léčení chronických nemocí vybíráme semena v klidovém stavu, na akutní nejlépe ta, která právě klíčí.

Pokud chcete vědět víc, začtěte se do knihy Praktický su-jok od Josefa Schröttera.


Autor: Zuzana Pšenicová

Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru