Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
LAVRS Market 2023: Slow fashion, lokální značky a udržitelnost
20 kvě
21 kvě
TrhyVíkend
LAVRS Market 2023 se koná v Gabriel Loci. Foto: Dominika Hrubá

LAVRS Market 2023: Slow fashion, lokální značky a udržitelnost

20. 5. 2023 - 21. 5. 2023
Výběrové second handy, originální české značky, kreativní workshopy a edukativní přednášky na téma udržitelnost, slow fashion či podpora cirkulární ekonomiky. Druhý ročník LAVRS Marketu připravil pro návštěvníky dvoudenní program. 

LAVRS Market 2023 se uskuteční v sobotu 20. a v neděli 21. května v unikátních historických prostorech dřívějšího kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově.

„Milujeme lokální značky a snažíme se o udržitelný život. Není nám lhostejné, co se děje v našem okolí a rádi podporujeme smysluplné věci. Po složitých 2 letech v covidu, následné a stále trvající válce na Ukrajině nám chybí něco pozitivního, něco, kde se lidé mohou setkávat, sdílet své pohledy na svět, inspirovat se a vzájemně se obohatit. Proto jsme se rozhodli uspořádat LAVRS Market, kde chceme dát prostor udržitelným konceptům, lokálním značkám a zaměřit se na módu z druhé ruky. Věříme, že každý si zde může najít to své, co mu bude dávat smysl a také bavit,“ shoduje se tým LAVRS.   

Po úspěšném prvním ročníku LAVRS Marketu se druhý ročník odehraje v mnohem větším rozsahu. Do sekce slow fashion se zapojí ještě více secondhandů a výrazně přibyde také kvalitních českých značek. Tetovací koutek se rozšíří i o beauty koutek, tematické přednášky a workshopy opět doplní DJs i živá hudba v podání The Elevators. Chybět určitě nebude výtečné jídlo a pití – včetně piv LAVRS x PROUD z plzeňského pivovaru Proud. Mnohá další překvapení umožní velkorysý prostor Gabriel Loci, v němž se mísí historie s novými trendy a technologiemi. Moderátorem akce bude moderátor Evropy 2 Petr Říbal

Ambasadorkou a garantkou LAVRS Marketu je už podruhé Kamila Vodochodská, návrhářka, stylistka, a především módní koučka a bojovnice za udržitelnou módu a udržitelnost celkově. „Bylo by krásné moci říci, že jsme se jako společnost dostali do bodu, kdy nám bezcílné a bezbřehé nakupování a vršení hmotných, mnohdy nekvalitních, naši osobnosti neodpovídajících kousků přijde jako degradace našich životů, času, energie i peněz. Ale ono je to složitější. A i změna nákupních zlozvyků na pozitivní návyky je cesta,“ říká Kamila Vodochodská a pokračuje: „Móda z druhé ruky zažívá obrovský boom, jen za poslední dva roky vzrostl zájem o 140 %. Není divu, oblečení už bylo vyrobeno tolik, že by se již žádné další vyrobit nemuselo a stejně bychom měli v čem chodit. A tak se někteří snaží hledat udržitelnější cesty, jak si módou stále dělat radost, poznávat, budovat a tříbit svůj styl, a navíc vyslat jeden z mnoha signálů podpory udržitelnějšího smýšlení, respektu k přírodě i lidem, kteří jej vyrábějí. Hřeje mě u srdce, že mohu být ambasadorkou právě tohoto projektu. Kde srdce i mozek bije pro stejnou, smysluplnou věc, se zápalem, láskou, vášní, podporou.“

Pouze na LAVRS Marketu se na jednom místě sejdou nejlepší pražské výběrové second handy, takže návštěvníci se mohou naplno ponořit do nabídky oblečení z druhé ruky. Mnohé možná překvapí, že second handy nemusí být žádnou „hrabárnou“, ale jedinečným zdrojem skvělých kousků do šatníku za přijatelné ceny.

Mezi potvrzenými účastníky už jsou MOMENT Praha, Tak trochu jiný sekáč, BOHO, SLOW, 3 SOME CONCEPT, 1981secondhand, Kira studio, Hvězdný bazar,  Clochard, Red Lips Coctail Vintage, Kuzmarkt. A další přibývají, stejně jako české značky na LAVRS Marketu. Jsou mezi nimi Ele Pele, Andrea Vytlačilová, Steel me Prague, Loro Oro, Ententyky, Bára Balgová, Kamila Vodochodská, HEZČÍ PĚKNÁ, Z pokoje do pokoje, Živina, Bagind, Aesta a EBUU.

Tematický doprovodný program pozve na přednášky a workshopy Kamily Vodochodské, květinový workshop s HEZČÍ PĚKNÁ či výrobu vlastního šperku s Ele Pele. Představeny budou také projekty FASIONTEKA, Živina – Zdravý mikrobiom, EBUU – udržitelně i s dětmi nebo rozsáhlá studie společnosti IKEA o zacházení s nábytkem v ČR.

Více informací a online prodej vstupenek na www.lavrsmarket.cz


Autor: Alo

Dyzajn market Máj

Včera v 15:48

Dyzajn market Máj se koná 18. a 19. května na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Seafood & Prosecco opět na Grébovce

Včera ve 13:44

Nejlepší kalamáry, krevety, chobotnice, tuňáka, pražmu, mořského vlka a další laskominy z grilu na dřevěném uhlí v neděli 28. dubna od 12 hodin. Chybět nebudou ani oblíbené předkrmy v podobě oblíbených tataráků a pomazánek.

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Včera v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Včera v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Včera v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

23. dubna 2024 v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

23. dubna 2024 ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

23. dubna 2024 v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

23. dubna 2024 v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

23. dubna 2024 v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peloton

23. dubna 2024 v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Další články
Nahoru