Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
LAVRS Market 2023: Slow fashion, lokální značky a udržitelnost
20 kvě
21 kvě
TrhyVíkend
LAVRS Market 2023 se koná v Gabriel Loci. Foto: Dominika Hrubá

LAVRS Market 2023: Slow fashion, lokální značky a udržitelnost

20. 5. 2023 - 21. 5. 2023
Výběrové second handy, originální české značky, kreativní workshopy a edukativní přednášky na téma udržitelnost, slow fashion či podpora cirkulární ekonomiky. Druhý ročník LAVRS Marketu připravil pro návštěvníky dvoudenní program. 

LAVRS Market 2023 se uskuteční v sobotu 20. a v neděli 21. května v unikátních historických prostorech dřívějšího kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově.

„Milujeme lokální značky a snažíme se o udržitelný život. Není nám lhostejné, co se děje v našem okolí a rádi podporujeme smysluplné věci. Po složitých 2 letech v covidu, následné a stále trvající válce na Ukrajině nám chybí něco pozitivního, něco, kde se lidé mohou setkávat, sdílet své pohledy na svět, inspirovat se a vzájemně se obohatit. Proto jsme se rozhodli uspořádat LAVRS Market, kde chceme dát prostor udržitelným konceptům, lokálním značkám a zaměřit se na módu z druhé ruky. Věříme, že každý si zde může najít to své, co mu bude dávat smysl a také bavit,“ shoduje se tým LAVRS.   

Po úspěšném prvním ročníku LAVRS Marketu se druhý ročník odehraje v mnohem větším rozsahu. Do sekce slow fashion se zapojí ještě více secondhandů a výrazně přibyde také kvalitních českých značek. Tetovací koutek se rozšíří i o beauty koutek, tematické přednášky a workshopy opět doplní DJs i živá hudba v podání The Elevators. Chybět určitě nebude výtečné jídlo a pití – včetně piv LAVRS x PROUD z plzeňského pivovaru Proud. Mnohá další překvapení umožní velkorysý prostor Gabriel Loci, v němž se mísí historie s novými trendy a technologiemi. Moderátorem akce bude moderátor Evropy 2 Petr Říbal

Ambasadorkou a garantkou LAVRS Marketu je už podruhé Kamila Vodochodská, návrhářka, stylistka, a především módní koučka a bojovnice za udržitelnou módu a udržitelnost celkově. „Bylo by krásné moci říci, že jsme se jako společnost dostali do bodu, kdy nám bezcílné a bezbřehé nakupování a vršení hmotných, mnohdy nekvalitních, naši osobnosti neodpovídajících kousků přijde jako degradace našich životů, času, energie i peněz. Ale ono je to složitější. A i změna nákupních zlozvyků na pozitivní návyky je cesta,“ říká Kamila Vodochodská a pokračuje: „Móda z druhé ruky zažívá obrovský boom, jen za poslední dva roky vzrostl zájem o 140 %. Není divu, oblečení už bylo vyrobeno tolik, že by se již žádné další vyrobit nemuselo a stejně bychom měli v čem chodit. A tak se někteří snaží hledat udržitelnější cesty, jak si módou stále dělat radost, poznávat, budovat a tříbit svůj styl, a navíc vyslat jeden z mnoha signálů podpory udržitelnějšího smýšlení, respektu k přírodě i lidem, kteří jej vyrábějí. Hřeje mě u srdce, že mohu být ambasadorkou právě tohoto projektu. Kde srdce i mozek bije pro stejnou, smysluplnou věc, se zápalem, láskou, vášní, podporou.“

Pouze na LAVRS Marketu se na jednom místě sejdou nejlepší pražské výběrové second handy, takže návštěvníci se mohou naplno ponořit do nabídky oblečení z druhé ruky. Mnohé možná překvapí, že second handy nemusí být žádnou „hrabárnou“, ale jedinečným zdrojem skvělých kousků do šatníku za přijatelné ceny.

Mezi potvrzenými účastníky už jsou MOMENT Praha, Tak trochu jiný sekáč, BOHO, SLOW, 3 SOME CONCEPT, 1981secondhand, Kira studio, Hvězdný bazar,  Clochard, Red Lips Coctail Vintage, Kuzmarkt. A další přibývají, stejně jako české značky na LAVRS Marketu. Jsou mezi nimi Ele Pele, Andrea Vytlačilová, Steel me Prague, Loro Oro, Ententyky, Bára Balgová, Kamila Vodochodská, HEZČÍ PĚKNÁ, Z pokoje do pokoje, Živina, Bagind, Aesta a EBUU.

Tematický doprovodný program pozve na přednášky a workshopy Kamily Vodochodské, květinový workshop s HEZČÍ PĚKNÁ či výrobu vlastního šperku s Ele Pele. Představeny budou také projekty FASIONTEKA, Živina – Zdravý mikrobiom, EBUU – udržitelně i s dětmi nebo rozsáhlá studie společnosti IKEA o zacházení s nábytkem v ČR.

Více informací a online prodej vstupenek na www.lavrsmarket.cz


Autor: Alo

Praha 14 zve na komentovanou prohlídku mokřadu

Dnes v 11:31

Přijďte ve čtvrtek 8. června od 16 hodin na komentovanou prohlídku mokřadu v areálu Coca Cola v Kyjích a seznamte se s vývojem tohoto projektu i s novou načnou stezkou pro školy.

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

Včera ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

Včera v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

Včera v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Včera v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

Včera v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

4. června 2023 v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

4. června 2023 v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Další články
Nahoru