Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - zatazeno 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lávky v Dolních Počernicích se dočkají rekonstrukce za 19 milionů korun
Jedna z lávek v Dolních Počernicích. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Lávky v Dolních Počernicích se dočkají rekonstrukce za 19 milionů korun

Lávky pro pěší v Dolních Počernicích se dočkají nutné rekonstrukce. Pražští radní v pondělí schválili výběr zhotovitele veřejné zakázky na stavbu dvou lávek přes Rokytku. Práce provede společnost Metrostav TBR, předpokládané investiční náklady činí 19,2 milionu korun včetně DPH.  Dvě stávající lávky jsou ve špatném technickém stavu, budou proto zcela přestavěny s využitím původních ocelových nosníků.

„Pokračujeme v rozvoji infrastruktury v celé Praze. Dojde tak ke kompletní přestavbě starých lávek pro pěší přes Rokytku v Dolních Počernicích. Stavba počítá i s přeložkami sítí,“ uvedl pražský radní pro oblast infrastruktury Michal Hroza (TOP 09).  

Lávky se nacházejí v centru obce a sousedí přímo s obytnou zástavbou, se stavbou bude proto řešena i bezpečnost silničního provozu. Převedena bude muset být ulice Národních hrdinů, která navazuje na Pražský okruh. 

„Silniční most, který se nachází v blízkém okolí nebude stavbou nijak dotčen. Zapotřebí bude vykácet stromy na povodní straně mostu. Dále stavba zahrnuje přeložky inženýrských sítí,“ popsal mluvčí magistrátu Vít Hofman. 

Jakmile si zhotovitel převezme stanoviště a započne samotnou realizaci, měly by být práce hotové do sedmi měsíců.


Autor: puc

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru