dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Lávku přes Berounku v Radotíně zabezpečí město pomocí účelové dotace

Městská část Praha 16 – Radotín požádala Hl. m. Prahu o účelovou investiční dotaci ve výši 4 mil. Kč na zabezpečení a rekonstrukci „Lávky pro pěší přes řeku Berounku v Radotíně“ narušené při povodni v červnu 2013. Rada hl. m. Prahy tuto dotaci schválila.

Současným technickým stavem ohrožuje zdraví a životy osob nebo zvířat, a proto nařizuje Rada MHP vlastníkovi stavby, tj. MČ Praha 16 – Radotín, provedení nutných zabezpečovacích prací. Pro provedení nutných stavebních prací se stanoví termín 31. 5. 2014.

„Žádost o účelovou dotaci byla posouzena Komisí Rady hlavního města Prahy pro návrh a realizaci dokončení protipovodňových opatření hlavního města Prahy, a ta ji doporučila. Převod prostředků pro tuto opravu je proto pochopitelný, protože lávka je v havarijním stavu a je nezbytné obyvatelům Radotína a Lipenců zajistit možnost bezpečně přecházet přes Berounku,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru