Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lávka u stanice metra Háje se na týden uzavře
Hlavní rekonstrukční práce začaly v březnu. Foto: Jan Puci

Lávka u stanice metra Háje se na týden uzavře

Kvůli pokládce povrchu bude takzvaná Otíkova lávka u stanice metra Háje od úterý 24. října od 9 hodin celkově na týden uzavřena pro pěší ze všech směrů.

„Uzavírka potrvá do pondělí 30. října. Jde o předem avizovanou uzávěrku celé lávky pro pěší, náhradní trasy budou řádně vyznačeny,“ informuje Praha 11 na svém webu.

Původně měla rekonstrukce hojně využívané lávky trvat do září, kvůli špatnému stavu se ale prodloužila a prodražila. Zjistilo se totiž, že při plánování projektu rekonstrukce lávky na přelomu tisíciletí se ušetřilo na sondách do pilířů, na kterých lávka stojí.

Při letošní opravě se ukázalo, že beton je degradovaný, protože se během výstavby nedodržoval správný technologický postup. Na mnoha místech je místo betonu jen písek.

Současná lávka byla postavena v roce 1990. Dřevěná předchůdkyně lávky si v polovině osmdesátých let „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.

Během rekonstrukce by měla být na lávce udělaná mimo jiné nová hydroizolace, obnoven systém odvodnění a protikorozní ochranou natřeny ocelové nosníky. Po opravě bude mít lávka také nové zábradlí. Na dopravu pod lávkou stavební práce vliv neměly, průchod po lávce byl dosud omezen jen částečně.

Pěší lávku opravuje firma Edikt z Českých Budějovic, radnici měla rekonstrukce původně stát 36 milionů korun, nakonec to bude zhruba 46 milionů. Hlavní město, které již dříve dalo jedenácté městské části na opravu asi 30 milionů korun, odmítlo stavbu dofinancovat. Praha 11 proto využije peníze ze svého rozpočtu.


Autor: red

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

Včera v 08:14

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na...

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

23. června 2024 ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

23. června 2024 v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Další články
Nahoru