Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Lávka u stanice metra Háje se na týden uzavře
Hlavní rekonstrukční práce začaly v březnu. Foto: Jan Puci

Lávka u stanice metra Háje se na týden uzavře

Kvůli pokládce povrchu bude takzvaná Otíkova lávka u stanice metra Háje od úterý 24. října od 9 hodin celkově na týden uzavřena pro pěší ze všech směrů.

„Uzavírka potrvá do pondělí 30. října. Jde o předem avizovanou uzávěrku celé lávky pro pěší, náhradní trasy budou řádně vyznačeny,“ informuje Praha 11 na svém webu.

Původně měla rekonstrukce hojně využívané lávky trvat do září, kvůli špatnému stavu se ale prodloužila a prodražila. Zjistilo se totiž, že při plánování projektu rekonstrukce lávky na přelomu tisíciletí se ušetřilo na sondách do pilířů, na kterých lávka stojí.

Při letošní opravě se ukázalo, že beton je degradovaný, protože se během výstavby nedodržoval správný technologický postup. Na mnoha místech je místo betonu jen písek.

Současná lávka byla postavena v roce 1990. Dřevěná předchůdkyně lávky si v polovině osmdesátých let „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.

Během rekonstrukce by měla být na lávce udělaná mimo jiné nová hydroizolace, obnoven systém odvodnění a protikorozní ochranou natřeny ocelové nosníky. Po opravě bude mít lávka také nové zábradlí. Na dopravu pod lávkou stavební práce vliv neměly, průchod po lávce byl dosud omezen jen částečně.

Pěší lávku opravuje firma Edikt z Českých Budějovic, radnici měla rekonstrukce původně stát 36 milionů korun, nakonec to bude zhruba 46 milionů. Hlavní město, které již dříve dalo jedenácté městské části na opravu asi 30 milionů korun, odmítlo stavbu dofinancovat. Praha 11 proto využije peníze ze svého rozpočtu.


Autor: red

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru