Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lávka u stanice metra Háje je opět průchozí
Lávka po rekonstrukci. Foto: P11

Lávka u stanice metra Háje je opět průchozí

Lávka pro pěší přes ulici Opatovská u stanice u stanice metra Háje je po rekonstrukci opět v provozu. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích. Uplynulý týden byla cesta nepřístupná kvůli pokládce nového povrchu.  

Původně měla rekonstrukce hojně využívané lávky trvat do září, kvůli špatnému stavu se ale prodloužila a prodražila. Zjistilo se totiž, že při plánování projektu rekonstrukce lávky na přelomu tisíciletí se ušetřilo na sondách do pilířů, na kterých lávka stojí.

Při letošní opravě se ukázalo, že beton je degradovaný, protože se během výstavby nedodržoval správný technologický postup. Na mnoha místech je místo betonu jen písek.

Současná lávka byla postavena v roce 1990. Dřevěná předchůdkyně lávky si v polovině osmdesátých let „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.

Během rekonstrukce byla na lávce udělaná mimo jiné nová hydroizolace, obnoven systém odvodnění a protikorozní ochranou natřeny ocelové nosníky. Po opravě má lávka také nové zábradlí. 

Pěší lávku opravila pro Prahu 11 firma Edikt z Českých Budějovic, radnici měla rekonstrukce původně stát 36 milionů korun, nakonec to bude zhruba 46 milionů. Hlavní město, které již dříve dalo jedenácté městské části na opravu asi 30 milionů korun, odmítlo stavbu dofinancovat. Praha 11 proto využije peníze ze svého rozpočtu.


Autor: Cen
Další články
Nahoru