Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Lávka u stanice metra Háje je opět průchozí
Lávka po rekonstrukci. Foto: P11

Lávka u stanice metra Háje je opět průchozí

Lávka pro pěší přes ulici Opatovská u stanice u stanice metra Háje je po rekonstrukci opět v provozu. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích. Uplynulý týden byla cesta nepřístupná kvůli pokládce nového povrchu.  

Původně měla rekonstrukce hojně využívané lávky trvat do září, kvůli špatnému stavu se ale prodloužila a prodražila. Zjistilo se totiž, že při plánování projektu rekonstrukce lávky na přelomu tisíciletí se ušetřilo na sondách do pilířů, na kterých lávka stojí.

Při letošní opravě se ukázalo, že beton je degradovaný, protože se během výstavby nedodržoval správný technologický postup. Na mnoha místech je místo betonu jen písek.

Současná lávka byla postavena v roce 1990. Dřevěná předchůdkyně lávky si v polovině osmdesátých let „zahrála“ ve filmu Vesničko má, středisková, a proto se jí podle závěrečné scény snímku říká Otíkova.

Během rekonstrukce byla na lávce udělaná mimo jiné nová hydroizolace, obnoven systém odvodnění a protikorozní ochranou natřeny ocelové nosníky. Po opravě má lávka také nové zábradlí. 

Pěší lávku opravila pro Prahu 11 firma Edikt z Českých Budějovic, radnici měla rekonstrukce původně stát 36 milionů korun, nakonec to bude zhruba 46 milionů. Hlavní město, které již dříve dalo jedenácté městské části na opravu asi 30 milionů korun, odmítlo stavbu dofinancovat. Praha 11 proto využije peníze ze svého rozpočtu.


Autor: Cen

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru