dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Lávka pro chodce a cyklisty, kterým nad hlavami pojedou kamiony, bude konečně dokončena
Radotínský most, pod kterým je zavěšena nedokončená lávka pro cyklisty, chodce a bruslaře. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Lávka pro chodce a cyklisty, kterým nad hlavami pojedou kamiony, bude konečně dokončena

Chodci, cyklisté a bruslaři se po téměř třech letech dočkají zprovoznění Radotínského mostu, který je součástí Pražského okruhu a lidé ho znají také pod názvem Lahovická estakáda. Na necelých 230 metrů dlouhé ocelové lávce, zavěšené pod mostem, byla dnes konečně zahájena stavba nájezdových ramp.

Lávka byla pod most zavěšena již na podzim roku 2010, kdy zbývalo už jen oba břehy s lávkou propojit rampami. Zprovoznění mostu ale nakonec o tři roky zdržely spory o vykoupení pozemků v Komořanech a další procesní průtahy.

Zahájení samotné stavby pak zpozdily i letošní povodně, kdy velká voda poškodila jedinou přístupovou cestu pro stavbu.

Dostavba ramp přijde na 20 milionů korun a financována bude z rozpočtu pražského magistrátu a Státního fondu dopravní infrastruktury.

Lávka by měla být zprovozněna nejpozději na jaře příštího roku. Propojí velmi frekventované cyklostezky na obou stranách Vltavy, a to nejen pro cyklisty, ale i pěší či bruslaře,“ uvedl Tomáš Cach z Kanceláře veřejného prostoru při Útvaru rozvoje hl. m. Prahy. Lávka propojí stezku spojující Komořany s Lahovicemi.


Další články
Nahoru