Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech
Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: praha11.pirati.cz

Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech

Praha 11 plánuje lávku pro pěší, která stojí u stanice metra Háje a vede přes Opatovskou ulici, zrekonstruovat po etapách. Celkem by opravy měly trvat asi 200 dní a stát odhadem 25 milionů korun bez DPH. Provoz na silnici v ulici Opatovská přerušený nebude. Nyní jihoměstská radnice hledá firmu, která práce na takzvané Otíkově lávce provede. Vyplývá to z informací k veřejné zakázce a z vyjádření zástupců radnice.

Lávka na Hájích, kterou využívají pěší pro přechod přes ulici Opatovská ke stanici metra linky C nebo k zastávce autobusů městské hromadné dopravy, se bude opravovat ve fázích. Cílem je, aby byla lávka i po dobu oprav přístupná pro veřejnost.

Výjimkou bude podle radního pro dopravu v Praze 11 Martina Dušky (Piráti) období, kdy budou stavebníci vyměňovat ložiska. Po tu dobu budou podle něj připravené obchozí trasy.

Stavba, které svou přezdívku získala po postavě filmu Vesničko má středisková, bude mít mimo jiné novou hydroizolaci, obnoví se systém odvodnění mostu a stavebníci natřou protikorozní ochranou ocelové nosníky mostu. Nová budou po opravě lávky také zábradlí a ložiska.

Mostní konstrukce se bude opravovat podle projektové dokumentace zpracované společností Pontex v roce 2019. Stavební povolení k opravě lávky nabylo právní moci na podzim roku 2021. Veřejnou zakázku na stavebníka vypsala radnice letos v létě.

Hodnotu tendru předběžně odhadla na 25 milionů korun bez DPH a dobu rekonstrukce lávky na 195 dní, jak je uvedeno v zadávací dokumentaci k zakázce.

Vítězem tendru bude firma, která nabídne nejvýhodnější nabídku. Hodnotit se bude zvláště nabídková cena a délka záruční doby na odvodnění a izolace konstrukce lávky.

Praha 11 přes čtyřproudovou silnici v ulici Opatovská plánuje lávku pro pěší také postavit. Spojovat by měla terasu u obchodního centra Opatovská a Kulturního domu Opatov s tamní poliklinikou.

Lávka, kterou dostala jedenáctá městská část do správy od pražského magistrátu v roce 2018, byla v tomto místě zbouraná v listopadu 2019 rovněž kvůli špatnému stavu.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru