Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech
Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: praha11.pirati.cz

Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech

Praha 11 plánuje lávku pro pěší, která stojí u stanice metra Háje a vede přes Opatovskou ulici, zrekonstruovat po etapách. Celkem by opravy měly trvat asi 200 dní a stát odhadem 25 milionů korun bez DPH. Provoz na silnici v ulici Opatovská přerušený nebude. Nyní jihoměstská radnice hledá firmu, která práce na takzvané Otíkově lávce provede. Vyplývá to z informací k veřejné zakázce a z vyjádření zástupců radnice.

Lávka na Hájích, kterou využívají pěší pro přechod přes ulici Opatovská ke stanici metra linky C nebo k zastávce autobusů městské hromadné dopravy, se bude opravovat ve fázích. Cílem je, aby byla lávka i po dobu oprav přístupná pro veřejnost.

Výjimkou bude podle radního pro dopravu v Praze 11 Martina Dušky (Piráti) období, kdy budou stavebníci vyměňovat ložiska. Po tu dobu budou podle něj připravené obchozí trasy.

Stavba, které svou přezdívku získala po postavě filmu Vesničko má středisková, bude mít mimo jiné novou hydroizolaci, obnoví se systém odvodnění mostu a stavebníci natřou protikorozní ochranou ocelové nosníky mostu. Nová budou po opravě lávky také zábradlí a ložiska.

Mostní konstrukce se bude opravovat podle projektové dokumentace zpracované společností Pontex v roce 2019. Stavební povolení k opravě lávky nabylo právní moci na podzim roku 2021. Veřejnou zakázku na stavebníka vypsala radnice letos v létě.

Hodnotu tendru předběžně odhadla na 25 milionů korun bez DPH a dobu rekonstrukce lávky na 195 dní, jak je uvedeno v zadávací dokumentaci k zakázce.

Vítězem tendru bude firma, která nabídne nejvýhodnější nabídku. Hodnotit se bude zvláště nabídková cena a délka záruční doby na odvodnění a izolace konstrukce lávky.

Praha 11 přes čtyřproudovou silnici v ulici Opatovská plánuje lávku pro pěší také postavit. Spojovat by měla terasu u obchodního centra Opatovská a Kulturního domu Opatov s tamní poliklinikou.

Lávka, kterou dostala jedenáctá městská část do správy od pražského magistrátu v roce 2018, byla v tomto místě zbouraná v listopadu 2019 rovněž kvůli špatnému stavu.


Autor: ČTK

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru