Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech
Lávka pro pěší u stanice metra Háje. Foto: praha11.pirati.cz

Lávka přes Opatovskou ulici v Praze 11 se bude opravovat po částech

Praha 11 plánuje lávku pro pěší, která stojí u stanice metra Háje a vede přes Opatovskou ulici, zrekonstruovat po etapách. Celkem by opravy měly trvat asi 200 dní a stát odhadem 25 milionů korun bez DPH. Provoz na silnici v ulici Opatovská přerušený nebude. Nyní jihoměstská radnice hledá firmu, která práce na takzvané Otíkově lávce provede. Vyplývá to z informací k veřejné zakázce a z vyjádření zástupců radnice.

Lávka na Hájích, kterou využívají pěší pro přechod přes ulici Opatovská ke stanici metra linky C nebo k zastávce autobusů městské hromadné dopravy, se bude opravovat ve fázích. Cílem je, aby byla lávka i po dobu oprav přístupná pro veřejnost.

Výjimkou bude podle radního pro dopravu v Praze 11 Martina Dušky (Piráti) období, kdy budou stavebníci vyměňovat ložiska. Po tu dobu budou podle něj připravené obchozí trasy.

Stavba, které svou přezdívku získala po postavě filmu Vesničko má středisková, bude mít mimo jiné novou hydroizolaci, obnoví se systém odvodnění mostu a stavebníci natřou protikorozní ochranou ocelové nosníky mostu. Nová budou po opravě lávky také zábradlí a ložiska.

Mostní konstrukce se bude opravovat podle projektové dokumentace zpracované společností Pontex v roce 2019. Stavební povolení k opravě lávky nabylo právní moci na podzim roku 2021. Veřejnou zakázku na stavebníka vypsala radnice letos v létě.

Hodnotu tendru předběžně odhadla na 25 milionů korun bez DPH a dobu rekonstrukce lávky na 195 dní, jak je uvedeno v zadávací dokumentaci k zakázce.

Vítězem tendru bude firma, která nabídne nejvýhodnější nabídku. Hodnotit se bude zvláště nabídková cena a délka záruční doby na odvodnění a izolace konstrukce lávky.

Praha 11 přes čtyřproudovou silnici v ulici Opatovská plánuje lávku pro pěší také postavit. Spojovat by měla terasu u obchodního centra Opatovská a Kulturního domu Opatov s tamní poliklinikou.

Lávka, kterou dostala jedenáctá městská část do správy od pražského magistrátu v roce 2018, byla v tomto místě zbouraná v listopadu 2019 rovněž kvůli špatnému stavu.


Autor: ČTK

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru