dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Lávka na Štvanici: Praha 7 se nevzdává plánů na její vybudování
Holešovice a Štvanici propojuje od letošního roku přívoz, radnice by chtěla i lávku pro pěší a cyklisty. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Lávka na Štvanici: Praha 7 se nevzdává plánů na její vybudování

Praha 7 se nevzdává plánu na vybudování lávky pro pěší a cyklisty, která by spojila Holešovice s ostrovem Štvanice. Chce architektonickou soutěž, ze které vzejde podoba pontonové lávky. Radní se kvůli tomu obrátili na Institut plánování a rozvoje a na magistrát, který by zároveň měl při stavbě finančně pomoci. ČTK to řekla radní Lenka Burgerová.

Pro lidi z Holešovic a potažmo z Karlína by lávka znamenala spojení s nejbližší zelení. Zároveň by přinesla kultivaci prostředí na Štvanici. Burgerová tvrdí, že potřebu propojení břehů s ostrovem letos potvrdil nový přívoz, který si lidi záhy oblíbili. Loďkou se podle ní v létě ve zkušebním provozu svezlo přes 240 lidí denně.

O vybudování lávky na Štvanici se v Praze mluví už řadu let. V minulosti byla sice vypsána architektonická soutěž na most pro pěší, situace se ale změnila v roce 2002 kvůli tragickým povodním. Podle radnice je tak nutné vypsat soutěž novou.

Praha by přitom soutěžila pouze část mezi Holešovicemi a Štvanicí. Nejvhodnějším řešením je pontonová lávka, řekla Burgerová. O propojení ostrova s břehem Karlína by se mohl postarat soukromý investor, který ovšem v místě plavebního kanálu musí postavit most dostatečně vysoko.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru