dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Lavička před Chelsea: podzim nám ukázal cestu
Trenér Sparty Vítězslav Lavička. Foto: www.sparta.cz

Lavička před Chelsea: podzim nám ukázal cestu

O čtvrtečním zápase Sparty s Chelsea hovořili na předzápasové tiskové konferenci záložník Marek Matějovský a trenér Vítězslav Lavička. Z jejich slov čišel respekt, ale zároveň odhodlání. „Chceme navázat na kvalitní podzimní výkony v Evropské lize,“ řekl Lavička.

O čem klíčový hráč Sparty a hlavní trenér hovořili den před zápasem?

Záložník Marek Matějovský

O atmosféře v kabině
Atmosféra je dobrá. Jsme natěšeni a zároveň odhodláni odevzdat na hřišti maximum. Z naší strany je to umocněno faktem, že jde o náš první soutěžní zápas v letošním roce.

O Petru Čechovi
Vím, že dodnes sleduje výsledky a zápasy Sparty. To, že ho dobře známe, bych nepovažoval ani za výhodu, ani nevýhodu.

O nebezpečných hráčích soupeře
Chelsea je tým plný hvězd, my se musíme koncentrovat na naši hru. Vždyť ani nevíme, v jaké sestavě soupeř nastoupí.

O zimní pauze
Musíme to brát, jak to je. Nechceme se však na nic vymlouvat. Hodláme odvést to nejlepší a uvidíme, jak se nám to povede. Půjdeme do toho naplno.

O proslovu k mladším hráčům
Nebudu ho před zápasem v kabině mít. To je věc trenéra a realizačního týmu. Před utkáním se soustředíme na vlastní výkon a nebude potřeba speciálně mladším něco zdůrazňovat.

O stylu hry
Nejdůležitější je výsledek, nicméně nejlepší je, když se skloubí s kvalitním výkonem. Ale nikdo vás nebude plácat po ramenou, když prohrajete. Proto vše podřizujeme výsledku.

O vzpomínkách Chelsea
Hrál jsem za Reading a byl to začátek mého působení v Anglii. Zápas jsme prohráli. Moc dobře vím, jakou sílu Chelsea má. Ale nyní stojíme v jiných pozicích a my jsme odhodláni porvat se o úspěch.

O počasí
Angličané jsou na plískanice zvyklí. Nám počasí trochu narušilo finální přípravu, ale myslím, že nikdo nemá kvůli počasí lepší či horší pozici.

Trenér Vítězslav Lavička

O zdravotním stavu mužstva
Všichni hráči jsou připraveni do zápasu nastoupit, s výjimkou Jirky Jarošíka, Pavla Kadeřábka a Tomáše Přikryla.

O absentujícím Jarošíkovi
Je to pro něj velmi smutná záležitost. Patří mezi naše klíčové hráče. Má kvalitu i zkušenosti. Prošel Chelsea a zápas by pro něj měl speciální náboj. Věříme, že se zotaví po zranění co nejrychleji.

O taktice
V dvojzápase bychom rádi navázali na podzimní výkony, kdy jsme se prezentovali v domácích zápasech Evropské ligy takticky dobrou, odvážnou a efektivní hrou.

O slabinách Petra Čecha
Je těžké u tak kvalitního hráče nějaké najít. Včera jsme si představili nejen způsob hry našeho soupeře, ale i jednotlivé hráče, včetně Petra Čecha. Strávili jsme u videa zhruba 50 minut a zkusili jsme si nějaké varianty i v následném tréninku. To hlavní se ale ukáže až ve čtvrtek.

O roli favorita
Všichni víme, že v této roli je soupeř. Nicméně už podzimní zápasy proti velkým evropským týmům ukázaly, že se s nimi můžeme měřit. Ale musíme být odvážní, disciplinovaní a efektivní.

O divácích
Na podzim pomohli tomu, že hráči podali skvělý výkon. Věřím, že se to bude ve čtvrtek opakovat.

O změnách v obraně
Změny v obranné čtyřce byly avizované, věděli jsme, že vše směřuje k absenci Jarošíka. Proto jsme využili zimní přípravu a zápasy, abychom si vyzkoušeli podobu, která by měla zítra vyběhnout v základní sestavě.

O Švejdíkovi
Ondra se už během podzimu vypracoval ve zkušeného hráče, nyní při absenci Jirky Jarošíka bude zodpovědnost na dirigování obrany stát z velké části na něm. Ondra s tím je ztotožněn, jsme rádi, že se dal přes malé zdravotní problémy do pořádku a zápasy ve Španělsku ukázaly, že by to mohlo fungovat.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru