dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Je vám zima? Latino den na Jiřáku vás zahřeje. Festival láká na chutě Jižní Ameriky
Festival probíhá až do večera.

Je vám zima? Latino den na Jiřáku vás zahřeje. Festival láká na chutě Jižní Ameriky

Náměstí Jiřího z Poděbrad se dnes proměnilo v předměstí jakéhokoli města Latinské Ameriky. Na jihomerickém tržišti Merkádo jsou nabízeny vybrané pochoutky tradičních pokrmů z latinskoamerické kuchyně, nechybí koncerty v latino stylu. Akce potrvá až do večera.

merkado-nahled Unikátní akce svého druhu – projekt Merkádo – se zaměřuje na produkty ze zemí Jižní a Střední Ameriky, od kávy, maté po čerstvé ryby, maso až po exotické ovoce.  Účast potvrdila i řada Latinoameričanů žijících v Praze, kteří nabídnou ochutnávku tradičních pokrmů z Kolumbie, Mexika, Peru, Argentiny a dalších zemí Latinské Ameriky.

Můžete se tak těšit i na zastoupení vybraných restaurací zaměřujících se na jihoamerickou kuchyni. Nebude chybět ani bohatý kulturní program, v rámci něhož vystoupí tanečníci a latinskoameričtí hudebníci, ale i tuzemská kapela Tam Tam Orchestra, která se zaměří na brazilsko-kubánské rytmy.

Zájemci se mohou naučit základní kroky tanga či salsy, okusit chilská vína, argentinské steaky a koštovat karibské rumy. Stánky nabídnou i šperky z Mexika, karibské doutníky a kávu od pěstitelů ze Střední Ameriky.

Latino den počítá i s malými návštěvníky – relaxační zóna nabízí malování pro děti s Latin Art Gallery. Na náměstí lze na několika místech relaxovat v tradičních houpacích sítích „hamakas“. Festival končí dnes až v 22 hodin.

Projekt Merkádo byl nápadem mladé studentky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Martiny Kaňákové, která se delší dobu zajímá o studium Latinské Ameriky a prostřednictvím této akce by chtěla českému prostředí přiblížit tento region.

Tato akce se koná díky podpoře městské části Praha 3. „Jsem moc ráda, že právě Praha 3 dostala příležitost v součinnosti s velvyslanectvími Brazílie, Chile, Mexika a Peru uspořádat Latinskoamerické dny. Přestože naše země dělí velká zeměpisná vzdálenost, právě jídlo a kultura lidi naopak nejlépe sbližuje,“ říká starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.


Další články
Nahoru