dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Last minute tipy, kam večer vyrazit k ohni na čarodějnice
Čarodějnice na Ladronce. Foto: archiv

Last minute tipy, kam večer vyrazit k ohni na čarodějnice

Pokud nemáte ještě na dnešní večer program, vyrazte na pálení čarodějnic. Čekají vás opékání buřtů, masky a koncerty kapel. Výběr je pestrý, od menších akcí až po „masovky“, jako například na Ladronce.

Ladronka
Program Čarodějnic na Ladronce startuje již ve 14 hodin odpoledne. Návštěvníky očarují  rockové pecky skupiny TH!S s hercem Vojtou Kotkem a kouzlit s tóny budou také kapely WxP, Infinity a Vitus de Nis. Pro malé čarodějnické učně je v dětské zóně připravena výuka letu na koštěti či vaření kouzelných lektvarů. Chybět nebudou soutěže o Čaroděje a čarodějnici roku a další kategorie. Do tajů čar a magie zasvětí kouzelník Jan Komberec. stup na akci je zdarma, více informací na webu www.carodejnicenaladronce.cz. „Loňská hranice v podobě obří designové čarodějnice u návštěvníků jednoznačně zabodovala, proto jsme v tom chtěli pokračovat a čarodějnici jsme i nyní věnovali velkou pozornost. Letos jsme se inspirovali oblíbenou filmovou postavou Dívky na koštěti a konečně ji zapálíme,“ říká Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Žluté lázně
Dva živé koncerty, bohatý program pro malé i velké, vůně klobás a čarodějnická vatra – právě tak zahájí letos 30. dubna sezónu areál Žluté lázně v pražském Podolí. Čarodějnický program začne v dětském koutku i na velkém pódiu na hlavní louce ve 14 hodin. Malé návštěvníky čeká show s Divadlem Mazec, výtvarné dílny, soutěže, čarodějnický jarmark, strašidelné malování na obličej, pouťové atrakce a tradiční opékání špekáčků. Zábava čeká i na dospělé. Zaposlouchají se do vystoupení Dj´s a od 18.30 hodin do koncertu Františka Nedvěda. Čarodějnickou vatru zapálí organizátoři už půl hodiny předtím. Program pokračuje od čtvrt na devět koncertem kapely So Fine a poté do půlnoci tematickou párty s DJ´em.

Park na Pankráci
V úterý 30. dubna od 15 hodin v parku na Pankráci u Café Na půl cesty. Punk, vege jídlo, rodiny s dětmi, lidé z neziskovek, lidé s duševním onemocněním i bez něj. Přijďte si poslechnout dobré koncerty, něco nového se dozvědět a strávit příjemné odpoledne s dětmi. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek půjde Green Doors – organizaci, která pomáhá lidem s duševním onemocněním a jedním z jejich projektů je i Café Na půl cesty.

Hostivař
Tradiční čarodějnický rej před Švehlovou sokolovnou. V úterý 30. dubna od 17 hodin začne dětské soutěžní odpoledne, od 19 hodin pálení čarodějnice, opékání buřtů a zpívání u ohně.

Praha 13 – Centrální park
Starosta třinácté městské části David Vodrážka zve do parku u MŠ v Bronzové na letošní Čarodějnice Prahy 13. Připravena je nejen řada soutěží, ale také doprovodný program. Vystoupí Martin Maxa, skupiny Botox a Tom Tones, těšit se můžete také na soutěže o nej koště, nos a samozřejmě o nej masku.

PROGRAM  ČARODĚJNICKÉ  SHOW
16.00 TOM TONES
17.00 OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ -  STAROSTA MČ P13
17.05 VOLBA MASKY  -  PŘEDŠKOLÁCI
17.15 MASKOTÍ SHOW – soutěže pro děti
17.40 VOLBA  „ NEJ NOS“
18.00 ZAPÁLENÍ OHNĚ
18.05 MARTIN MAXA
18.45 VOLBA „NEJ KOŠTĚ“
19.05 VOLBA „NEJ ČARODĚJNICE“
19.30 BOTOX

Chodovská tvrz
Bojovka, kapely, hry pro děti a spousta překvapení na Chodovské tvrzi v Praze 11 30. dubna od 15 hodin.

carodejnice-chodovska-tvtz-2019
Černý Most
Slet čarodějnic u rybníčka Aloisov. Odpoledne s čarodějnicemi a čaroději u rybníčka Aloisov 30. dubna. Během odpoledne si děti i celé rodiny budou moci vyzkoušet nejrůznější čarodějnická stanoviště a zábavné aktivity. Čeká vás věštírna, hod koštětem, kotel slizu, výroba amuletů, čarodějné disko, kovářská dílnička s živým kovářem, volba miss čarodějnice, bumper bally, skákací hrad, dílnička a hrátky v relaxačním koutku, prima hra Pukec, malování na obličej nebo opilé brýle. Pro rodiče a všechny, kteří mají rádi hádanky, bude připraven pravý nefalšovaný Čarodějnický kvíz. Za splněné úkoly čeká na každého účastníka buřtík. Oheň na opečení buřtů bude zapálen v 16:30 hodin, velká vatra s čarodějnicí vzplane v 19 hodin večer. Těšit se můžete na soutěže a volbu Miss Čarodějnice. Pro tři nejkrásnější Čarodějnice je připravena malá odměna.
Rybníček Aloisov, Černý Most, Praha 14.

Střížkov
Pálení střížkovské čarodějnice, stavění máje a ohňostroj. K oblíbeným lidovým zvykům patří pálení čarodějnic a stavění májek. Oboje je spojeno s magickou Filipojakubskou nocí. Tyto lidové tradice letos opět oživí v Praze 9 Spolek za veselejší Střížkov v parku Václavka 30. dubna od 16 hodin. Čeká vás klasické stavění májky, pálení střížkovské čarodějnice, živá hudba, atrakce pro děti, ohňostroj i občerstvení. Akci pořádá Spolek za veselejší Střížkov za podpory MČ Praha 9 a sponzorů.


Kasárna Karlín se rozloučí s létem bojovkou a buřtem

Dnes v 09:31

Nádvoří bývalých kasáren v Karlíně vytváří prostor, na který jinde v centru Prahy jen těžko narazíte. Najdete zde dětské hřiště, lehátka pod stromy a žádná auta na dohled. Kulturní centrum, které tu dnes provozuje kavárnu nebo sportoviště, se loučí s letní sezónou a pro rodiče s dětmi si na...

Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Včera ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Běh strmý do zámeckého vrchu

Včera v 08:20

Na dvacátý ročník Běhu strmého do zámeckého vrchu zve ve čtvrtek 24. září Praha 8.

Další články
Nahoru