Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Last minute dovolená v Turecku: lázně, wellness i nádherné pláže
Ilustrační foto: Pixabay

Last minute dovolená v Turecku: lázně, wellness i nádherné pláže

Víte, na kolik vás může last minute dovolená v Turecku vyjít? S all inclusive i letenkou jde takový zájezd sehnat za částky, které jen o malinko převyšují 10 000 Kč. A jelikož zde slunko svítí většinu dní v roce, můžete se spolehnout, že i v říjnu to bude dovolená jako malovaná.

A kam se tedy vydat za krásnými plážemi?

Moře v Turecku je krásné všude. A navíc je lemované nádhernou scenérií, kdy se za horizontem tyčí porostlé hory. Mezi nejznámější místa, kde se osvěžit a užít si slanou vodu, patří Kleopatřina pláž. A ano, skutečně dle informací patřila egyptské panovnici. Ta ji dostala darem od Marca Antonia. Asi ji musel mít hodně rád, co říkáte? Stejně jako Kleopatra určitě oceníte bílý písek. A pro příznivce opačné palety barev doporučujeme pláž Lara. Mořské vlny tu omývají tmavý písek s jemnými oblázky. Obě vám svou slunnou náruč poskytnou na území Turecké riviéry. Kulisu šumícího moře si ale užijete také na plážích Icmeler nebo Pamucak. Ty hledejte na Egejské riviéře.

Kromě vodních radovánek se ale nabízí i jiná forma relaxu

A tím jsou turecké lázně. Říká se jim hamam a pokud holdujete tělesným prožitkům, jako jsou masáže, koupele a parní sauny, pozor. Nesmíte je vynechat! Většina hotelů v Turecku má SPA v běžné nabídce pro hosty. Stačí se zeptat na recepci. Turkové jsou na lázeňské procedury patřičně hrdí. A právem! Vaše unavené tělo se tu přímo rozteče blahem. 

Půjdete totiž do sauny, ze které se rovnou přesunete do parní lázně. Potom si poležíte na mramorových deskách, které jsou polévány teplou vodou. A po tomhle božském prožitku následuje oddych v odpočívárně s pleťovou maskou. A úplný závěr? Olejová masáž. 

Inu, dovolená v Turecku zní skvěle. A o to víc, seženete-li ji za zvýhodněnou cenu last minute pobytů u moře. Přesně takové najdete třeba na Skrz.cz


Autor: TZ, red

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

21. září 2023 ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

1. srpna 2023 v 07:42

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

Další články
Nahoru